A bambuszt gondozni

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Magrathea Kertépítés (vitalap | szerkesztései) 2013. február 20., 16:53-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell a bambuszt gondozni? == MEGJEGYZÉS: Itt írd le néhány mondatban, hogy miről fog szólni a Hogyankell.hu cikked. Ezt a sort kérlek, töröld, csak mag…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Hogyan kell a bambuszt gondozni?

MEGJEGYZÉS: Itt írd le néhány mondatban, hogy miről fog szólni a Hogyankell.hu cikked. Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!

Lépések

  1. Az újonnan ültetett bambuszt enyhe időben hetente kétszer, míg forrós, szeles időben akár naponta öntözzük. Ilyenkor egy 20 literes tároló esetén nyugodtan adhatunk 2 liter, míg ennél nagyobb tároló esetén akár 4 liter vizet is. Ha az ifjonc bambusz forró napokon vagy szeles időben nem kap elegendő vizet, az gyenge növekedést eredményez. Ha viszont túl sokat öntözzük a frissen ültetett bambuszt, könnyen ledobja a leveleit.
  2. A már jól meggyökerezett bambusz azonban kevesebb vízzel is túléli, és bírja a túlöntözést is.
  3. A lehulló leveleket hagyjuk a bambusz alatt, hiszen ez puhán, nyirkosan tartja a földet, és pótolja a fontos tápanyagok egy részét. Ha azonban nem szeretnénk, hogy ezek a levelek látszódjanak, ültessünk köré alacsony növésű, árnyékot tűrő talajtakaró bambuszt, mely átengedi a lehulló leveleket, miközben jótékonyan el is takarja az ebből készült talajtakarót.
  4. Áprilisban, valamint nyáron gondoskodjunk 5-8 cm komposztról a bambusz körül, és azon a területen, amerre szeretnénk, hogy szaporodjon.

Tippek

Amire szükséged lehet

  • komposzt
  • sok víz

Figyelmeztetések

  • A bambusz gyökereinek elburjánzását meg kell akadályozni, különben nagy gondokkal szembesülhetünk: szinte lehetetlen lesz kiirtani.

Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Magrathea Kertépítés