Sminkelni
Innen: Hogyankell.hu
A lap korábbi változatát látod, amilyen Bianka (vitalap | szerkesztései) 2011. április 27., 10:01-kor történt szerkesztése után volt.
[szerkesztés] Hogyan kell sminkelni?
A sminkelés az az apró trükk, mellyel bárki élhet, ha egy picit üdébbnek, kipihentebbnek vagy csak egyszerűen szebbnek szeretne tűnni. A jó smink három fő ismérve, hogy illik a viselője személyiségéhez és külső jegyeihez, se nem túlzó, se nem túl visszafogott, és nem utolsósorban az, hogy helyes sorrendben alkalmazták a különböző lépéseket.
[szerkesztés] Lépések
- A sminkelést mindig az arcbőr tisztításával kezdjük! Legalább kétszer-háromszor töröljük át arcunkat egy arctonikkal átitatott vattakoronggal, hogy megtisztítsuk bőrünket a felesleges szennyeződésektől, és ne tömítsük el azokkal pórusainkat!
- Jöhet az alapozás, melynek célja az apróbb arcbőrön lévő egyenetlenségek elfedése, továbbá a bőr hidratálása és védelme. Fontos, hogy mindig a bőrszínünkhöz megfelelő alapozót válasszunk, mert nincs annál kiábrándítóbb, mint mikor az arcbőr színe jelentősen eltér a nyak színétől. Próbálgathatjuk nyugodtan a boltban lévő tesztereket, de ne a kézfejünkön, hanem a nyakunkon, mert a két tónus jelentősen eltérhet egymástól! A folyékony alapozót ecsettel vigyük fel, a stiftes és a kompakt alapozót pedig nedves szivaccsal oszlassuk el bőrünkön!
- Ezt követően használjunk púdert a mattosításhoz, hogy megelőzzük a napközbeni csillogást. A púder segítségével a felvitt smink tovább megőrzi frissességét. Használjunk inkább porpúdert, mert annak szemcséi könnyebben eloszlathatók, és tovább fennmaradnak, mint a mostanában kedvelt kompakt púderek, melyek a szemcsék összetömörítésével készülnek. A púdert mindig ecsettel vigyük fel, de ügyeljünk rá, hogy mindig poroljuk le a kézfejünkre a felesleget, és egyszerre csak keveset kenjünk fel az arcunkra, mivel a túl sok, összecsomósodó púder csak kiemeli a ráncokat és kitágult ereket.
- Következő lépés a szemek kiemelése szemceruza vagy szemhéjtus segítségével.
- Laza nappali sminkhez általában az alsó szemvonal szemceruzával történő kiemelése ajánlott. Figyeljünk oda, hogy a szem- és hajszínünkhöz megfelelő, inkább világosabb színt válasszunk, és a belső résztől kezdődően egy határozott vonallal húzzuk ki szemeinket! Ügyeljünk, hogy minél közelebb essen a vonal a szempillatövekhez!
- A szemünk felső részének kiemelése történhet szemceruzával vagy szemhéjtussal. A szemceruza leginkább a füstös, kevésbé határozott vonalú kiemeléshez ajánlott. Húzzunk egy vastagabb csíkot a felső szemhéjra, a szempillák tövéhez, majd egy száraz fültisztító pálcikával satírozzuk el a vonal felső kontúrjait! Ha szemhéjtussal dolgozunk, ügyeljünk rá, hogy soha ne legyen egyszerre túl sok festék az ecsetünkön, mert az jelentősen megnehezítheti a dolgunkat! A szem belső részétől kezdve, a szem vonalát követve, egy határozott mozdulattal húzzuk meg a szemünket kiemelő vonalat. Ügyeljünk rá, hogy a vonal felső része egyenletes legyen, az általunk húzott csík végét pedig mindig inkább felfelé vigyük, mert a szemvonalat követő, lefelé hajló vonalak öregebbé, fáradtabbá és szomorkásabbá teszik az arcot!
- Ezután következhet a szemhéjpúder használata. A szemhéjpúdert mindig applikátorral visszük fel, azonban annak eloszlatását és árnyékolását már ecsettel végezzük. A legtöbb szemtípushoz – kivéve a távol ülő szemekhez – az áll jól, ha a belső szemgödörben halványabb színeket használunk, és kifelé folyamatos árnyékolással sötétítjük a sminket. A szemhéjpúder arányos felvitelét mindig a szemöldökcsonthoz viszonyítva kell meghatároznunk, azon túl soha ne vigyünk fel festéket! A szemfesték színének helyes kiválasztása az öltözékünktől, de leginkább a szemszínünktől függ. A kék szeműeknek jól áll a lila, a türkiz és a földszínek, de a kék szemfesték hideggé teszi tekintetüket. A szürke szeműek bátran nyúljanak a lila, a kék és a zöld színekhez, míg a barnás árnyalattal rendelkezők a barack, az arany és földszínekben bízhatnak meg igazán.
- Következő lépés a szempillaspirál, melynek lényege, hogy soha ne vigyünk fel belőle egyszerre túl sokat, és mindig a szempilla tövétől kezdve használjuk őket. A tökéletes hatás elérése érdekében akár többször is átmehetünk a szempillákon, ám közte várjunk pár másodpercet, míg megszárad az előző réteg, és már jó előre készítsük elő a szempillafésűt, mellyel szétválaszthatjuk az esetlegesen összeragadt pillákat!
- Az egyik legvégső pont a pirosító. Itt is ügyeljünk a bőrszínünkhöz illő szín kiválasztására, mert nagyon illúzióromboló lehet egy rosszul eltalált pirosító. Ezt is ecsettel ajánlott felvinni és eloszlatni az arccsontól kiinduló, kifelé és lefelé irányuló körkörös mozdulatokkal. Figyeljünk oda a kontúrvonalak elhomályosítására, mert nincs is rosszabb, mint egy jól körülhatárolható piros folt az arcon!
- Az ajakrúzs vagy szájfény felviteléhez is legjobb, ha ecsetet használunk, mert ezzel megakadályozhatjuk, hogy egyenetlenül tapadjon meg ajkunkon a festék, mely száradás után darabos hatást kelt majd. Előnyös a rúzs használata előtt egy, a szánk színével szinte teljesen egyező színű szájkontúr ceruzával körberajzolni a kifestendő területet, fokozva ezzel sminkünk precizitását és pontosságát.
[szerkesztés] Tippek
- Használjunk természetes anyagokból készült termékeket!
- Mindig alkalomhoz illő sminket készítsünk, mert lehet akármilyen tökéletes a végeredmény, mégis ellenkező hatást válthat ki egy oda nem illő szituációban.
- Legalább egyszer kérjük ki egy szakértő véleményét, és kérjük, hogy mutassa meg az általa használt praktikákat!
[szerkesztés] Figyelmeztetés
- Soha ne felejtsük el a sminkelés végén egy ecsettel eltávolítani a lehullott, felesleges festéket!
- Ügyeljünk rá, hogy ne kerüljön smink a szemünkbe, illetve a szánkba, ha megtörtént azonnal távolítsuk el! Ha érzékeny a szemünk a festékekre, akkor szemcseppel csökkenthetjük az irritáció esélyét.
- Nem csak a smink felvitele, de annak alapos eltávolítása is rendkívül fontos bőrünk szépségének megőrzéséhez.
[szerkesztés] Amire szükséged lehet
- A különböző felhasználni kívánt termékek.
- Sminkszivacsok.
- Több nagyobb és kisebb méretű ecset.
- Több applikátor.
- Szempillafésű.
- Szempilla-göndörítő.