Természetes módon csillapítani a fájdalmat
Innen: Hogyankell.hu
A lap korábbi változatát látod, amilyen Kiscsillag (vitalap | szerkesztései) 2012. december 6., 15:26-kor történt szerkesztése után volt. (→Lépések)
Hogyan kell természetes módon csillapítani a fájdalmat?
Mielőtt egy fejfájás vagy hasi és gyomorgörcsök esetén a fájdalomcsillapító gyógyszer után nyúlnánk, próbálkozzunk meg a természetes fájdalomcsillapító módszerekkel, hátha valamelyik nálunk is beválik.
Lépések
- A gyakori fájdalom arra figyelmeztet, hogy valami nincs rendjén, ezért – bármilyen módon is kezeljük - forduljunk orvoshoz!
- Vegyünk forró lábfürdőt! Egy lavórba folyamatosan engedjük a forró vizet, amit még a lábunk el tud viselni. Közben lehetőség szerint masszírozzuk a lábunkat, vagy kérjünk meg rá valakit. 15 perc után pihenjünk le ugyanennyi időre.
- Igyunk gyógyteát! A hársfateával csökkenthetjük a torokfájást, a csalánteával a hasi görcsöket, míg a levendulatea segít az elalvásban. Érdekesség, hogy már a levendula szaglása is csökkenti a fájdalmat öt percen belül.
- A hát-, nyak- és derékfájást mozgással is csillapíthatjuk! Különösen az ülőmunkát végzőknél jellemző az, hogy a nem helyes testtartás miatt megfájdul a hátuk, nyakuk vagy a derekuk, de a fejfájást is okozhatja izomgörcs. Ezért munka közben mozgassuk át magunkat.
- Relaxálj és nevess! Ha fáj a fejünk, próbáljunk pihenni, olvassunk vagy nézzünk meg egy kellemes filmet. A legjobb, ha vicces olvasmányt vagy filmet választunk, hiszen a nevetés is hatásos fájdalomcsillapító.
- Vizualizálj! A fájdalmat úgy is lehet csökkenteni, ha elég akaraterővel rendelkezünk. Üljünk le egy csendes helyen, és képzeljük el magunkat fájdalom nélkül, akár egy tengerparton ülve, ahogy süti a nap az arcunkat vagy egy csodás hegyi tájon. Kutatások szerint így akár 40%-kal is csökkenthető a fájdalomérzet.
- A gyakori fájdalomérzet összefügghet az étkezési szokásainkkal is! Igyekezzünk egészségesebb ételeket fogyasztani!
Tippek
Amire szükséged lehet
- gyógynövények
- egészséges ételek
- rendszeres testmozgás
- forróvíz
- akarat
Figyelmeztetések
- A fájdalomcsillapító gyógyszerek egy idő utá egyre kevésbé és egyre rövidebb ideig hatnak, ha rendszeresen szedjük őket, így szinte a napi menü része lehet, továbbá pszichés függés is kialakulhat. Ezért fontos, hogy más megoldást találjunk.
- Stresszhelyzetben kevésbé vesszük észre a fájdalom jeleit. Ez is veszélyes, hiszen ha például stresszes a munkánk, esetleg már csak akkor vesszük észre, hogy valami nincs rendben, amikor már komoly a baj.
- Egy brit kutatás szerint egyes fájdalomcsillapítók szedése terhesség idején akár 80%-kal is növelheti a vetélés esélyét.