Cikkek:A költözés egyik fontos kérdése : hogyan tároljuk a könyveket

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2024. december 27., 20:15-kor történt szerkesztése után volt. („Cikkek:A költözés egyik fontos kérdése : hogyan tároljuk a könyveket” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan)))
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)


A költözés egyik fontos kérdése: hogyan tároljuk a könyveket?

Prolocate.eu - 2024 december - Cikk 2.jpg

A könyvpakolás sosem egyszerű feladat, pláne, ha egy költözésről beszélünk. Ez egyáltalán nem meglepetés, költözésnél alapból tele van az ember feje különböző tennivalóval, aggodalommal, a könyvekre már sokszor kevés energia jut. Szerencsére néhány egyszerű módszerrel hatékonyabbá tehetjük a folyamatot.

Óvjuk meg a könyveket a sérülésektől

A költözés az ember életének egyik legmozgalmasabb időszaka. Sokszor a káoszban kell megtalálni a rendszert, így nem árt a segítség. A Prolocate ajánlatkérés oldalán könnyedén igénybe vehetjük profi szakemberek támogatását is. Amit csak lehet, érdemes kiszervezni a folyamatból. Egy tapasztalt brigád rengeteg időt, energiát és stresszt spórolhat meg számunkra. Elkerülhetjük a kellemetlenségeket és a felesleges fennakadásokat. Belföldi és külföldi költözésben egyaránt segíteni tudnak.

Természetesen ettől függetlenül még bizonyos előkészületeket el kell végezni. Ilyen például a könyvgyűjtemény optimalizálása. A könyvek alapból nem sérülékenyek, csak úgy nem lehet őket eltörni, mint egy porcelán étkészletet vagy üvegpoharat. Ennek ellenére oda kell figyelni a pakolásnál. Ha például sok könyvet beteszünk egy kartondobozba, már maga a súlya is okozhat problémákat. Egy papírlap önmagában szinte súlytalan, még egy könyv sem nehéz magában, de ha már egy tucatot kell egyszerre cipelni, az már felér egy edzéssel is.

Első lépésként nézzük át az összes könyvet, döntsük el, hogy melyek azok, amelyeket esetleg már nem akarunk magunkkal vinni az új lakásba. Különböző kellékekre is szükség lesz, mint például a kartondobozok. A könyvek szállításához nem feltétlenül van szükség speciális szállító-tároló dobozokra, bőven megteszi egy átlagos doboz is, amely elég vastag, erős, nem kicsi, száraz és teljesen tiszta. Csomagolópapír sem árt, hogy biztonságosan szállítsuk a féltve őrzött darabokat. Újságpapír mehet hézagkitöltőnek, ragasztószalaggal lezárhatjuk a dobozt, filctollal pedig megjelölhetjük azt.

A könyvpakolás technikája

Bizony nem mindegy, hogy mit hogyan rakunk a dobozba. Az értékesebb könyveket ajánlott külön, egyenként becsomagolni puha, lehetőleg festetlen csomagolópapírba. Amelyik komoly eszmei értékkel bír, nyugodtan tároljuk külön, akár a kezünk ügyében is maradhat utazás közben. A többi könyvet a dobozba rakhatjuk állítva, fektetve vagy gerinccel lefelé. Jobb elkerülni a túl szoros pakolást, mert érkezésnél és kipakolásnál megsérülhetnek a borítók és az egyes lapok. A legfelső sor könyvre pedig tegyünk egy utolsó réteg csomagolópapírt.

A biztonsági előírások betartása

Egy könyvekkel megpakolt doboz súlya ne legyen több 20 kilogrammnál. Mindig duplán ragasztószalagozzuk le a zárási pontokat. A legnehezebb könyveket tegyük a dobozba. Kellő körültekintéssel, óvatosan csomagoljuk be a nagy értékkel bíró darabokat. Ha megfogadjuk ezeket a tanácsokat, nem lehet gond a szállításnál sem.