Cikkek:Hogyan teljesítsük sikeresen a próbaidőt

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen ALH Consulting Kft. (vitalap | szerkesztései) 2024. szeptember 24., 15:43-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „ =='''Hogyan teljesítsük sikeresen a próbaidőt?'''== A próbaidő sokszor egy igazán stresszes időszak. Próbálunk mindent jól csinálni, felvenni a tempót é…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Hogyan teljesítsük sikeresen a próbaidőt?

A próbaidő sokszor egy igazán stresszes időszak. Próbálunk mindent jól csinálni, felvenni a tempót és megfelelő kapcsolatot kiépíteni az új, ismeretlen közeggel, illetve kollégákkal, hogy megkapjuk az állandósítást és sikeresen teljesítsük ezt a lépcsőfokot. Néhány praktikával még jobban növelhetjük az esélyeinket.

Már az első munkanap is számít

Ezért is fontos, hogy felkészülten érkezzünk. Az első perctől kezdve élesben megy a játék. Szükség lesz proaktív hozzáállásra, igyekezetre, hogy megismerjük a céget és a csapatot. Fordítsunk időt a leendő munkáltató alapos megismerésére: tanulmányozzuk a vállalat céljait, kultúráját és azokat a projekteket, amelyeken mi is dolgozni fogunk.

A leendő munkatársaktól bátran kérdezhetünk, és a belső folyamatokról is próbáljunk minél több információt szerezni. A CV Shark szolgáltatásai segítenek abban, hogy megfelelően felkészüljünk erre az időszakra.

Egy megalapozott, tudatos belépővel a pozitív benyomást erősíthetjük. A próbaidő kezdetekor már kerüljük képbe arról, hogy mi alapján fogják mérni, értékelni a teljesítményünket. Beszéljünk a vezetővel, hogy milyen feladatok teljesítését várja el, hogy értékelik majd a performanszt, miben kell fejlődni a próbaidő alatt és mivel lehet bebiztosítani azt, hogy kérdés se merüljön fel azzal kapcsolatban, hogy mi vagyunk az ideális jelölt.

A próbaidő során gyakran cápatörvények uralkodnak. Be kell bizonyítani azt, hogy remekül dolgozunk. A saját mérce mellett a munkatársak és a vezetők elvárásai is számítanak. Nem elég megfelelően dolgozni, azt is kell gondolniuk, hogy tökéletes teljesítményt rakunk le az asztalra.

Időről időre kérjünk visszajelzést, hogy a helyes irányba tart-e a munka. Küldjünk riportokat proaktívan a főnöknek és egy-egy elvégzett feladatról is kérjünk értékelést. Még akkor is, ha ez kritikai észrevétellel járhat, de ez minden sikeres tanulási folyamatnak a része. Tanulni kell belőle és felhasználni a későbbiekben.

Kapcsolatépítés a munkatársakkal

Leginkább a kulcsemberekre kell koncentrálni, akik majd a próbaidő végeztével fognak dönteni a folytatásról. Ha érdeklődőek, kommunikatívak vagyunk, kérdezünk, ha elakadunk, nyitottan állunk mindenkihez, szívesen megismerünk másokat a csapatból és kellemes velünk beszélgetni a munkáról és azon kívüli dolgokról, akkor szinte borítékolható a siker.

Legyünk nélkülözhetetlenek

A próbaidő során nem egyszerű ezt elérni, de nem lehetetlen. Letehetjük a névjegyünket egy kiugró eredménnyel. Ha profikat megszégyenítő számokkal húzzuk elő az értékesítési csapatot vagy bent maradunk túlórázni, esetleg proaktívan felelősséget vállalva maradásra bírunk egy elégedetlen ügyfelet, máris lesz egy jó “érvünk” a véglegesítésre.

Képviseljünk hozzáadott értéket, és legyünk az, akire számítani lehet még a krízishelyzetben is. Ezekkel maximalizálhatjuk az esélyeinket a próbaidő sikeres teljesítésére.