Cikkek:Milyen naptárat használjunk

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2024. január 27., 08:08-kor történt szerkesztése után volt. („Cikkek:Milyen naptárat használjunk” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan)))
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)


Milyen naptárat használjunk?

Https- www.apisz.hu - 2024 január - Cikk1.jpeg

Bár ma már a telefonunkban is találunk naptárat, mégis sokan részesítik előnyben a papíralapú, fizikai kalendáriumok használatát. Érdemes azonban a naptár beszerzését megelőzően átgondolni, hogy mi célt fog szolgálni a termék, megelőzve ezzel azt, hogy csak porfogó legyen.

A fali-, zseb- vagy asztali naptáraknak megvannak mind az előnyei, mind pedig a hátrányai is, nézzük meg, hogy mikor melyiket válasszuk!

Falinaptárak, avagy otthonunk díszei

Kezdjük a nagyobb típusú, falra akasztható verziókkal, amelyek általában havi kialakításúak, tehát 12 oldallal rendelkeznek. Az Ápisz irodai papírárui között kapható naptárakat érdemes az otthonunk vagy az iroda azon pontján kifüggeszteni, ahol a legtöbb időt töltjük. Lakás esetén az ilyen helyiség lehet a nappali vagy más olyan tér, ahol a közösségi életet éljük.

Nem tanácsos azonban a pihenést szolgáló részeken, például a hálószobában feltenni a naptárunkat, hiszen az itt töltött idő alatt valószínűleg nem szeretnénk az elkövetkezendő napok teendőin gondolkodni.

Ennek a naptárnak az előnye, hogy mindig látható, nem kell eltennünk és újra elővennünk, amikor szükségünk van rá. Az Ápisznál kapható falinaptárak között rengeteg különböző méretű és színű terméket találhatunk. Emellett szinte az összes ilyen kialakítású naptárnak van valamilyen témája, illetve havonta különböző képet is tartalmaznak, így a tervező funkción kívül a lakás díszei is lehetnek.

Az asztali naptárak

Ezekkel leginkább irodákban szokás találkozni, hiszen ezekbe az általában heti bontású verziókba könnyedén fel tudjuk jegyezni az aktuális hétre tervezett megbeszéléseket, teendőket.

Bátran használhatjuk azonban otthonunkban is, hiszen hasznos lehet a távmunkában, illetve diákoknak az iskolai felkészülésben, házi feladatok ütemezésében is segíthet.

Nem biztos azonban, hogy érdemes ilyen naptárat választanunk, ha nincs meg hozzá az a munkaállomás, ahol használni tudjuk. Ilyen esetben sajnos előfordulhat, hogy pár hét után felhagyunk a kalendárium vezetésével.

Zsebnaptárak és agendák

Az elmúlt néhány évben újra nagy népszerűségnek örvendenek a zsebnaptárak, más néven agendák. Az ilyen tervezőkben amellett, hogy találhatunk akár éves, havi és heti bontást is, sokszor egyéb információk is elérhetők. Világtérkép, to do list, költségtervező – ez csak pár volt azok közül az extrák közül, amivel manapság ezek a verziók rendelkeznek.

Az agendák másik előnye a hozzáadott funkciók mellett a díszes kialakításuk. Az irodaszer üzletekben, valamint webáruházakban böngészve számtalan szebbnél szebb típust találhatunk, legyen az puha- vagy keményfedeles, kis vagy nagy méretű tervező.

Bármelyik típusú naptár is a szimpatikus számunkra, fontos a választás előtt meghatározni, hogy pontosan mire szeretnénk használni, és ez alapján dönteni. Ha viszont nincs konkrét célunk a termékkel, ne vásároljunk feleslegesen, hiszen ebben az esetben előfordulhat, hogy már 1 hónap után a fiókunk fenekére kerül a kalendáriumunk.