Cikkek:Mekkora egy közepes méretű számítógép, és kinek ajánlott

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2023. október 31., 08:55-kor történt szerkesztése után volt. („Cikkek:Mekkora egy közepes méretű számítógép, és kinek ajánlott” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan)))
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Mekkora egy közepes méretű számítógép, és kinek ajánlott?

Https- pcarena.hu - 2023 október - Cikk8.jpeg

A közepes méretű számítógépek talán a legelterjedtebbek. Ennek több oka is van, ezeket meg is fogjuk nézni ebben a cikkünkben. Átvesszük, hogy mekkorák vannak, és hogy ezek közül melyek tartoznak ebbe a kategóriába. És arról is esik szó, hogy kinek ajánlott ezt a méretet választani. Vágjunk is bele!

Asztali PC vagy laptop?

Az örök kérdés, amire sokan nem tudják egyből megmondani a választ. Pedig igazából nem is olyan nehéz ezt eldönteni. Egyszerűen azt kell végiggondolnunk, hogy mire fogjuk használni a megvásárolni kívánt eszközünket.

Ha útközben is szeretnénk használni, vagy sokszor változtatjuk a helyünket, ahol kelleni fog, akkor laptop lesz a jó döntés. Ellenben ha a feladatra tökéletesen megfelel egy olyan számítógép, ami fix helyen van, és nem szeretnénk hordozni ide-oda, akkor a PC kiváló. Ilyenkor megnézzük a PC Aréna közepes méretű számítógépeit, és kiválasztjuk a számunkra legmegfelelőbbet. Hogy miért pont ezeket? Mert ez a legelterjedtebb.

És ha már itt tartunk, nézzük meg, hogy milyenek vannak a piacon!

Asztali számítógép méretek

Akinek a méret a lényeg, az válassza a legnagyobbat, a TWR-t (Tower), a maga 170x425x422 mm-ével. Ez azoknak lesz kiváló, akik szeretnének több meghajtót és merevlemezt, akár több hűtőventilátort is, vagy épp gamerként a legújabb és legnagyobb VGA kártyát választanák. De akár a moddingoláshoz is tökéletes, mert bátran lehet rajta alakítani, akár folyadékhűtés kiépítésében is gondolkodhatunk.

Ha valamivel kisebb is elég, akkor a CMT (Convertible Minitower) lesz a jó választás. Kicsivel kisebb hely vár ránk, de még mindig bőven elég ahhoz, hogy megfelelő bővítési lehetőségeket tartogasson.

Majd ezt követően jönnek azok a gépházak, melyek a közepes méretbe tartoznak. Ezek azok, amelyeket leginkább kedvelnek irodákban, és otthoni általános felhasználásra is. Itt az alábbi típusokat találjuk:

- MT (Microtower), ami 176x377x430 mm. Ez már egy íróasztal tárolórekeszében is könnyedén elfér, súlya pedig körülbelül 9 kg. Általában a microATX szabványú alaplapok befogadására képes, továbbá sok bővítési lehetőséget kínál.

- ST (Slim Tower) és SFF (Small Form Factor). Előbbi 100x320x395 mm, utóbbi 100x338x379 mm nagyságú. Változatos forma, vékony, kis méretű ház jellemzi őket. Elegáns megjelenésükkel is hódítanak. Alacsony profilú VGA-val még bővíthetőek is.

Végül ott vannak a kifejezetten kicsik is. Ez az USDT (Ultra-Slim Desktop), melynek méretei: 315x100x332 mm. Külső adapterről működnek, mint egy laptop. Minimális bővíthetőséggel rendelkeznek, általában nem fér el bennük egy plusz videókártya sem. De még kisebbek is vannak, mint az US (Ultra Slim) vagy a DM (Desktop Mini).

Kinek ajánlott a közepes gépház?

Mindazoknak, akik irodai munkát végeznek, vagy otthoni általános felhasználásra szeretnének PC-t. Akiknek nem annyira fontos a bővíthetőség, de azért pár dologra szükségük van. Általában bárkinek, akinek nem speciális feladatokra vagy helyre kell elhelyezni a gépét. A lényeg, hogy mindig a saját igényeink szerint válasszunk.