Cikkek:Mit tehetünk azért, hogy jobban menjen a kommunikáció

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen ALH Consulting Kft. (vitalap | szerkesztései) 2023. augusztus 24., 19:35-kor történt szerkesztése után volt.

Mit tehetünk azért, hogy jobban menjen a kommunikáció?

[[Fájl::Tanfolyamguru.hu_-_2023_augusztus_-_LinkMarketing_-_3.jpg | 600px]]

Egyre gyakrabban lehet hallani az asszertivitásról vagy az asszertív kommunikációról. Ez egy olyan kommunikációs készség, amely során a személy képes kifejezni a saját érzéseit, igényeit és szükségleteit. Mindezeket őszintén felvállalva meg tud nyilvánulni érzelmileg nehéz szituációkban is.

Online képzések

Az asszertív kommunikáció tanulható. Több intézmény kínálja ezt a tréningjét az online képzések között, elég csak végigböngészni a TanfolyamGURU.hu kommunikációs tanfolyamainak oldalát. Emellett számos más tanfolyamról is információt kaphatunk, ugyanis a cég fő tevékenysége az, hogy országosan összegyűjtse a legújabb és leghasznosabb felnőttképzési lehetőségeket.

Asszertivitás tréning

Az asszertivitás tréning viszonylag rövid idő alatt teljesíthető. Az órák online zajlanak, csupán egy laptop (vagy más eszköz) és stabil internetkapcsolat kell a bekapcsolódáshoz.

A találkozók élőben zajlanak, vagyis egy időben kapcsolódik be a sok hallgató az ország számos pontjáról. Nem is lehetne ez másképp, hiszen a képzés lényege az, hogy beszélgetni tanítják az embert. Ugyanakkor ezekről az órákról felvétel is készül, amelyet az előadás követően közös tárhelymegosztóra töltenek fel és bármikor visszanézhetőek maradnak, akár többször is.

Hogyan épül fel a képzés?

A tanfolyamnak három alappillére van: önismeret, kommunikációs csatornák, konfliktuskezelés.

A kurzus némi önismereti kitekintéssel kezdődik, amelyre meghívnak minden résztvevőt. Ennek a képzési egységnek az a célja, hogy mindenki képes legyen egy kicsit jobban behatárolni azt, hogy milyen típusú személyiség, milyen az empátiás beállítódása. Ebben a részben sok szó lesz a személyiségfejlődés különböző szakaszairól is.

A második egységben a különféle kommunikációs csatornák kerülnek előtérbe, hiszen nemcsak a szánkat elhagyó beszéd számít kommunikációnak, hanem sok minden más is. Így például szó lesz a testbeszédről és arról is, hogy miként lehet összhangba hozni azt a “szóbeszéddel”.

A kurzus utolsó szakaszában pedig talán a legnehezebb és egyben legfontosabb tudást adják át: a konfliktuskezelés hogyanját. Az előadásokból részletesen megérthető lesz az, hogy mik lehetnek a konfliktusok általános forrásai, milyen formái vannak és melyik hogyan zajlik, vagyis milyen fázisokat lehet megkülönböztetni. A kurzus során behatóbban meg lehet ismerkedni a konfliktuskezelési stratégiákkal is.

Kiknek érdemes elvégezni a tanfolyamot?

A tanfolyamon tanultak széles körben alkalmazhatóak, ezért mindenkinek hasznos lehet részt venni rajta, de elsősorban azoknak ajánlott, akiknek nehezen megy az, hogy miként kell egy adott szituációra reagálni, problémájuk akadt önmaguk megvédésével kapcsolatban, vagy éppen jellemző rájuk, hogy egy szituációban túl hevesen reagálnak, amelyet később megbánnak.

A kurzusról tehát megállapítható, hogy viszonylag energia- és költséghatékony ugyanakkor nagyon látványos eredmények érhetőek és ez a gyakorlat egész életünkben segítségünkre lehet.