Cikkek:Karóra és halradar egyben, tényleg létezik ilyen

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen ALH Consulting Kft. (vitalap | szerkesztései) 2022. augusztus 24., 12:07-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „ =='''Karóra és halradar egyben, tényleg létezik ilyen?'''== Halradar a karunkon, akárcsak egy nagyobb méretű óra kijelzője? Lehet, hogy kissé nehéz elhinni…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Karóra és halradar egyben, tényleg létezik ilyen?

Halradar a karunkon, akárcsak egy nagyobb méretű óra kijelzője? Lehet, hogy kissé nehéz elhinni, de ma már ilyesfajta használatra is van lehetőség. Méghozzá praktikusan és egyszerű módon, nagyban segítve a horgászatot.

A cikkben annak fogunk utánajárni, hogy pontosan miként is kell elképzelni a működést. Következzen tehát a karon is viselhető halradar rövid bemutatása.

Először is tegyük tisztába a halradar tényleges hasznosítási lehetőségeit

Bár alapvetően halradarnak szokás hívni, az eszköz hasznosítása mégsem csak a halak víz alatt történő felkutatását segítheti elő. Eheyett a valós és reális hozzáadott értéket az adja, hogy a készülékkel a mederviszonyokat lehet feltérképezni. A Cheapfishing halradarjaival mindez könnyedén megvalósítható.

Képzeljük el a következőt. A radarral találunk egy ígéretes törést a víz alatt. Majd egy etetőhajóval ezt a területet beetetjük, utána pedig szépen meghorgásszuk.

Szinte borítékolható, hogy csak idő kérdése, és a hal el fogja húzni a bevetett szerelékünket. Míg halradar nélkül sokkal inkább csak vaktában tapogatóznánk, nulla információval azzal kapcsolatban, hogy milyen viszonyok is uralkodnak a mederben.

Létezik már olyan, hogy halradar és karóra egyben?

A válasz egyértelműen igen. Szóval némileg innovatívabb megoldás is elérhető már a megszokottnál. A kulcsot természetesen maga a kijelző jelenti. Amelynél sok esetben egy külön egységet szokás alkalmazni, jellemzően a csónakban vagy magunk előtt.

Nem elhanyagolható ugyebár a szonár funkcionalitása sem, ami magát a vizet segít feltérképezni. A legfontosabb kérdés, hogy ez a vizsgálat milyen úton és módon történik meg.

A hagyományos megoldás szerint egy külön horgászbotra szerelve a szonárt egyszerűen eldobjuk magunk előtt, majd a zsinórt csévélve szép lassan térképezzük fel a meder viszonyait. A fentebb említett etetőhajóra stabilan rögzítve ez akár ki is váltható, míg a karunkon lévő kijelzőn folyamatosan nyomon tudjuk követni a vízben lévő viszonyokat.

Mikor jelenthet igazán hasznot és előnyt a karunkon lévő halradar?=

Bojlis, akár feeder vagy rablóhalas horgászatoknál mindenképp. Leginkább azokon a vizeken, amelyeket nem teljesen vagy szinte alig ismerünk. A lényeg, hogy a horgászat stratégiájának a kidolgozása minél tudatosabban történjen.

A halradarral meg tudjuk azt tenni, hogy még a peca kezdetén alaposan átvizsgáljuk a mélységet, a medret, majd ehhez mérten kezdjük el a horgászatot. Akkor is előnyt jelent a készülék alkalmazása, ha azt szeretnénk megtudni, hogy megérkeztek-e már a halak.

Kicsit olyan, mintha a víz alatt uralkodó és szabad szemmel nehezen érzékelhető viszonyokba némi betekintést lehetne nyerni. Aminek a hozzáadott értéke nem is lehet más, mint a horgászat eredményességének a látványos javulása, illetve optimalizálása.