Cikkek:Aranyszabályok a napozáshoz

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen ALH Consulting Kft. (vitalap | szerkesztései) 2022. július 25., 07:57-kor történt szerkesztése után volt.


Aranyszabályok a napozáshoz

Douglas.hu - 2022 július - LinkMarketing - 1.jpg

Köztudott, hogy délelőtt 11 és délután 3 óra között ajánlott kerülni a napon való tartózkodást a káros UV sugarak miatt. Ez egy átlagos hétköznapon könnyen megvalósítható. Bizonyos helyzetekben azonban – például nyaralás alkalmával – igazán nehéz erre figyelni. Néhány fontos szabály betartásával azonban minden napszakban veszélytelenül napozhatsz. Lássuk, melyek ezek!

1. A felhők sem védenek az UV-sugárzástól!

Sokan hajlamosak azt hinni, hogy felhős időben vagy árnyékban nem kell tartani a káros napsugaraktól. Ez azonban nem igaz! Akkor is figyelni kell ugyanis a sugarak elleni védekezésre, ha nem süt hétágra a Nap. Míg a felnőttek bőre átlagosan 20 percet, a gyerekeké csupán 5-10 percet bír védekezés nélkül. A DOUGLAS napozók széles választékával viszont mindig gondoskodhatsz a család megfelelő védelméről!

2. Védelem bárhol, bármikor

Az emberek többsége általában csak a strandon használ napvédő krémet. Pedig a káros sugarak nem válogatnak és mindenhol veszélyt jelentenek a bőrre. Városnézés, túrázás, egy séta vagy sportolás a program? Bizony, ilyenkor is szükséges különböző krémeket, tejeket használni. Kisbabák esetén pedig a megfelelő árnyékolás sem elhanyagolható!

3. Egy baba ne napozzon!

A pici babák bőre még olyan érzékeny, hogy 11 és 15 óra között még fényvédővel sem tartózkodhatnak a napon. A nap többi részében árnyékban, napvédő sapkában, jól szellőző ruhában és fényvédő használatával az árnyékban viszont nyugodtan játszhatnak.

4. A megfelelő fényvédő kiválasztása

A gyerekek bőre speciális ápolást igényel. Egy 50 faktoros naptej kellően erős védelmet biztosít, a fizikai szűrővel ellátott típusok pedig nem elnyelik, hanem – a kémiai szűrővel rendelkezőkkel szemben – visszaverik a napsugarakat. A speciális fényvédők a világos bőrű és napérzékeny kicsik számára is megfelelőek.

5. Ismétlés, ismétlés, ismétlés…

A fényvédőket nem elég a nap folyamán csupán egyszer használni, hiszen a fürdőzés, a játék és a mozgás következtében lekopnak még a legjobb minőségű termékek is. Már a napon való tartózkodás megkezdése előtt 20 perccel érdemes felvinni az első adagot, majd 2 óránként újra megismételni a használatát.

6. Egy testrész sem maradhat ki!

A fülek, az ajkak, a lábfej és a lábujjak ugyanannyira ki vannak téve a napsugárzásnak, mint más testrészek, mégis sokan elfeledkeznek bekenni őket. Tanácsos nem kihagyni ezeket a területeket sem, a szemek védelméről pedig napszemüveggel gondoskodni!

7. Gyógyszerek és fényérzékenység

Vannak olyan gyógyszerek (például az antibiotikumok) és illóolajok, amelyek fokozzák a fényérzékenységet. Erre nem árt figyelni abban az esetben, ha a család valamely tagja gyógyszert szedett a nyaralás előtt vagy alatta is. Az orvos minden bizonnyal segít annak megválaszolásában, érdemel-e különösebb figyelmet a kérdés!