Fémvázas medencét választani
Innen: Hogyankell.hu
A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2018. június 11., 11:48-kor történt szerkesztése után volt.
Hogyan kell fémvázas medencét választani?
Zsúfolt strandok kitűnő alternatívája lehet az otthoni medence, amibe – jó idő esetén – tényleg bármikor belecsobbanhatunk. Egy medence kiépítése azonban nagyon költséges megoldás, főleg, ha amúgy is kevés a hely a kertben. Itt jön képbe a mobil medence, amelyből többfajta létezik. Most az egyik legellenállóbb és legkiforrottabb változat, a fémvázas medence kiválasztásához adunk tippeket és tanácsokat.
Lépések
- A medence mérete: Győződj meg a megvásárolni kívánt medence méretéről, hiszen felesleges olyat választanod, ami nem fér majd el a kertedben! Válaszd ki a helyet, és mérd fel a lehetőségeidet, vásárláskor legalább egy kertről készült skiccel érkezz, ezen jelöld a főbb méreteket!
- A medence alakja: A fémvázas medencéd alakjával is tudsz plusz teret nyerni vagy éppen veszíteni. Általában négyszögletes és kerek formában készülnek medencék, ennek tudatában válaszd a neked legpraktikusabbat! Itt szintén a kert formája számít. Egy nagyobb terület közepén a kerek, oldalra a szögletes alakú a praktikusabb.
- A medence magassága: Ízlések és pofonok kérdése, minden embernek más-más mélységű medence a megfelelő. Gyermekes családok szívesen választanak alacsonyabb falú medencét, bár a mélység szabályozható a betöltött víz mennyiségével is. A fizikai magasság ne tévesszen meg, mivel a medence csak egy ajánlott szintig tölthető fel vízzel!
- A medence víztérfogata: Ez az a maximális vízmennyiség, amely a medencében veszélytelenül használható. A mértékegységet literben (l) határozzák meg, nyilván ez a méretekből adódik. A víztérfogat azért fontos adat, mert ebből tudod meg, hogy mennyibe kerül majd a feltöltése.
- Medencetest anyaga: Kizárólag PVC- vagy PVC és poliészter keverékből készült falú medencét vásárolj: ezek magas ellenálló képességgel bíró anyagok, amelyek meggátolják a fal meghajlását és kiszakadását.
- Váz anyaga: A boltokban található legmegbízhatóbb váz fémből, általában acélból készül. A megvásárlás előtt érdemes rákérdezni, hogy a kiszemelt medence váza korrózióálló-e, gondolom, Te sem szeretnél minden szezonban új medencét beszerezni.
- Összeszerelhetőség: Manapság a gyártók törekednek a könnyű összeszerelhetőségre, amely nagyban megkönnyíti a vásárlás melletti döntést. Bár a fémvázas medencét évente csak egyszer kell össze-, majd szétszerelni, kérdezd meg, hogy ez mennyi ideig tart az adott típus esetében!
Tippek
- Nem árt az adott medence gyártójának is utánajárnod, hiszen a minőséget gyakran értékelik, és híre megy az interneten, a megbízható gyártók közé tartozik pl. az INTEX és a Bestway.
- Informálódj a megvásárolni kívánt medence tartozékairól. Ha van hozzá vízforgató rendszer, illetve karbantartáshoz szükséges egyéb eszköz, akkor egy lépéssel közelebb kerülsz a célhoz, hiszen nagy mérete miatt érdemes a víztisztításba is befektetni!
- A medence vizének tisztán tartására a legjobb megoldás az UV-sugár-fertőtlenítés.
- Célszerű a megvásárolt terméket nyár végén szétszerelni és fagymentes helyen tárolni, hogy következő évben is használható legyen.
- A medencét nem érdemes fák alá helyezni, mert a növényekről lehulló szennyeződések gyorsan beszennyezik a vizet.
- Használj lábmosó edényt vagy lavórt, ezáltal tovább megőrizheted a víz tisztaságát.
Amire szükséged lehet
- Kert az elhelyezéshez,
- pénz a vásárláshoz,
- idő az összeszereléshez,
- kerti csap,
- idő a medence feltöltéséhez,
- tartozékok a medence tisztán tartásához.
Figyelmeztetések
- Vásárlásnál figyelj az ár-érték arányra!
- Kizárólag a használati utasítás szerint állítsd fel és használd a medencét!
- A költséges vízcsere helyett inkább víztisztító rendszerrel tisztítsd a vizet!
- Az UV-sugár-fertőtlenítés mellett megengedett a klór használata, de az átlagos adag egytizede is elég!
- Víztisztításnál soha ne keverd a vegyszereket!
- Ügyelj a tisztítószerek összetételére, hogy elkerüld az allergia kiújulásának lehetőségét!
- A vegyszer kiválasztása előtt érdemes szakemberrel konzultálni!
- Ha véget ér a nyári szezon, engedd le a vizet, szereld szét és tedd el a medencét egy biztonságos, fagymentes helyre!
- Mielőtt megmártóznál a hideg vízben, előtte hűtsd le magad langyos vagy hideg zuhannyal!
- Ha kisgyermeked van, vásárolj biztonságos úszógumit a fulladásveszély minimalizálása érdekében!
- Ne tarts elektronikus eszközt a víz közvetlen környezetében, mert balesetet, akár halált is okozhat!