Hálanaplót vezetni

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Gycsutk (vitalap | szerkesztései) 2017. november 6., 13:58-kor történt szerkesztése után volt. (Hogyan kell Hálanaplót vezetni?)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

[szerkesztés] Hogyan kell Hálanaplót vezetni?

Halanaplo.jpg

Albert Einstein nagyon találóan megfogalmazta, hogy állhatunk hozzá a világhoz. „Csak két dologban hihetsz: vagy abban, hogy a világon minden csoda, vagy abban, hogy semmi sem.” A hálanapló egy jó lehetőség arra, hogy elgondolkozz, vajon te látsz e csodákat magad körül.

[szerkesztés] Lépések

  1. Válassz egy megfelelő füzetet, amely a naplód lesz. Nem kell túlbonyolítani. Nem a külső számít, hanem amit beleírsz. Ugyanakkor olyan legyen, amit szeretsz kézbe venni. Akár egy kis rajzzal, matricával vagy képpel feldobhatod, személyesebbé teheted a borítót.
  2. Legyél következetes. Minden nap szánj időt a naplóírásra. Legyen ez egy szokás, lehetőleg a nap ugyanabban a szakában (pl.: felkeléskor vagy lefekvéskor), hogy könnyen beépíthesd a napi rutinba.
  3. Határozd meg, hogy mennyi napi hálatéma a célod. Természetesen nem kell mindig ehhez ragaszkodnod, de irányadónak jó, ha tudod, mihez tartsd magad. Ha egyszerűen nincs több téma, akkor ne stresszelj a kitalálásukon.
  4. Ha hirtelen semmi sem jut eszedbe, hogy miért lehetsz hálás, akkor próbálj egy kicsit csendben lenni és koncentrálni.
    • Nézz körbe a környezetedben. Mit látsz magad körül, magadon, amiért hálás lehetsz? Gondolj apró, konkrét dolgokra. Például egy szép képre, amit kaptál vagy egy kedves ruhadarabodra.
    • Vagy átválthatsz szélesebb perspektívára is. Például hálás lehetsz, hogy van házad, ahol lakhatsz. Vannak barátaid, akikkel közösen tudtok nevetni.
  5. Legyél konkrét a hálanapló írásakor. Általánosítás helyett írj minél több részletes hálatémát. Például ahelyett, hogy hálás vagyok az egészségemért, írhatod, hogy hálás vagyok, hogy ma is sétálva tudtam menni a munkahelyemre és nem fájt semmim.
  6. Fordítsd a negatívumokat pozitívumokká. A hálanapló abban is segíthet, hogy meglásd a negatív dolgokban is a jót. Bár ez sokszor nehéz feladat, de a rossz helyzetekben is találhatsz olyat, amiből tanultál valamit.
  7. Éld meg mindazt, amit leírsz a naplóba. A hálanapló lényege, hogy segítsen pozitív hálás életmód kialakításában. Mindaz, amit leírtál legyen hatással az életedre. Ha tudatosítod magadban, hogy mennyi mindenért lehetsz hálás, máris máshogy indulsz neki a napodnak.


[szerkesztés] Tippek

  • Ha közelebb áll hozzád az elektronikus naplóírás, akkor ott is megteheted. Írhatsz például hála blogot, vagy közösségi oldalakon megoszthatod ismerőseiddel is, hogy aznap miért vagy hálás.
  • A hálatémák felsorolását összekötheted imádsággal is. Megköszönheted Istennek, hogy mennyi minden ajándékot kaptál.
  • Olvasd vissza rendszeresen a naplódat. Ezzel erősíted magadban a pozitív hozzáállást.
  • A boltokban vásárolhatsz külön erre a célra készült naplót, vagy az interneten letölthetsz sablonokat, mellyel még színesebbé teheted a naplódat.


[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • napló
  • hálatéma
  • rendszeresség


[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Mérd fel, hogy milyen rendszerességgel szeretnéd vezetni a hálanaplódat. Lehet, hogy ha naponta vezeted, akkor csupán egy rutinná válik számodra a naplóvezetés, és elveszti azt a cél, amiért belekezdtél.
  • Mindig legyél nyitott a nem várt helyzetekre. Lehet, hogy meg van a rendszered, hogy mikor vezeted a naplódat, de ha hirtelen egy nagyszerű dolog történik veled, érzed szabadnak magad arra, hogy leírd.


[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Gycsutk