Úgy borotvával szőrteleníteni, hogy tartós maradjon az eredmény

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Gycsutk (vitalap | szerkesztései) 2015. április 3., 09:26-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell úgy borotvával szőrteleníteni, hogy tartós maradjon az eredmény? == right|250px A szőrtelenítés egyik leggyorsabb és leg…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Hogyan kell úgy borotvával szőrteleníteni, hogy tartós maradjon az eredmény?

Borotvalas.jpg

A szőrtelenítés egyik leggyorsabb és legkevesebb fájdalommal járó módja a borotválkozás. A gyors eredményért cserébe viszont nem sokkal később begyulladt szőrtüszőket illetve borostás bőrfelszínt kapunk. Ám van néhány tipp, melyek betartásával a két borotválkozás közötti idő megnövelhető és különösebb megerőltetés nélkül hódolhatunk e kellemesebb szőrtelenítési technikának.


Lépések

  1. Mielőtt hozzákezdenél a borotválkozáshoz, hámlaszd vagy radírozd le a bőröd felső elhalt rétegét, hogy a szőrszálak nagyobb részét tudd levágni. Hatékony és természetes radírként használhatsz olívaolajba kevert nagy szemű himalájai kristálysót.
  2. Mosakodj le. Ha olajos radírt használtál, akkor különösen is fontos, zsírtalanítsd a bőröd. Nem jó ha rajta marad az olaj, mivel ilyenkor vékony réteget képezve a bőrön a borotvát nem hagyja teljes mértékben érvényesülni.
  3. Jó minőségű borotvát használj. Ezen nem érdemes spórolni. Használat előtt pedig mosd le, fertőtlenítsd alkohollal. Így a baktériumok sem okozhatnak később gyulladást.
  4. Ellenőrizd, hogy jól vág e még a borotvád pengéje. Ha nem, akkor mindenképp cseréld le újra. Az életlen penge csak többszöri végighúzás után mutat valamicske eredményt, tépi a bőröd és könnyen megsebzi a bőrfelszínt. A jó borotvát onnan ismered fel, hogy csekély erőkifejtés mellett is hatékonyan vág.
  5. Mosd le a borotválandó felületet langyos vízzel.
  6. Kend be gazdagon tusfürdővel, borotvazselével vagy borotvahabbal.
  7. A szőrszálak növekedési irányában borotválkozz, pl.: a lábadon lefelé húzd a pengét. Így megelőzheted a szőrtüszők begyulladását.
  8. Fontos, hogy ne apró, szaggatott mozdulatokkal nyiszáld a szőrszálakat újra és újra ugyanazon a helyen, hanem hosszú, egyenletes mozdulatokkal menj végig a bőrfelületen. Különben bőrirritáció léphet fel.
  9. Szőrtelenítés közben sűrűn mosd le a borotvát, hogy a levágott szőr ne akadályozza a munkád.
  10. Ha kell, többször is öblítsd le a bőröd vízzel, majd újra kend be tusfürdővel/borotvazselével. Ha nem elég sima a bőrfelület, száliránnyal szemben is haladhatsz.
  11. Folytasd, amíg mindenhol kész nem leszel, majd bő, hideg vízzel öblítsd le magad, hogy bezáródjanak a pórusok.
  12. Itasd fel óvatosan a bőrödről a vizet, majd jöhet a hidratálás valamilyen zsírosabb krémmel, de semmiképp se alkohollal vagy arcszesszel.
  13. A borotvát is mosd le, törölgesd meg, majd lehetőség szerint állítva tárold. Ne ütögesd a mosdókagylóhoz, mert az nem tesz jót a pengéknek. Ilyen kis apróságokkal is növelheted az élettartamát.
  14. Mindezek betartásával jóval több ideig élvezheted a borostamentes és egészséges bőrfelszíned.


Tippek

  • Hidratáló krémek helyett használhatsz extra szűz olivaolajat is, mivel ez természetes módon rendkívül hidratálja és táplálja a bőrt. Azonban miután bekented vele magad, várj az öltözködéssel pár percig, hogy beszívódjon és ne legyen olyan a ruhád. A kedvező hatásairól itt olvashatsz
  • Borotválkozás után a bőr regenerálódik, hámosodik. Ha nem a kellő óvatossággal és előkészületekkel történt a borotválkozás, akkor ennek során szőrbenövések alakulnak ki. Ilyenkor a növekedő szőrszálak megakadnak a bőrfelszín alatt, és piros pörsenéseket okoznak. Jó megoldás lehet a recept nélkül is kapható kortizon tartalmú kenőcs használata.


Amire szükséged lehet

  • Jó minőségű borotva
  • Víz
  • Tusfürdő/borotvahab/borotvazselé
  • Olívaolaj, himalájai kristálysó


Figyelmeztetések

  • Borotválkozás előtt ne ülj forró vízbe, mert a forróságtól a bőröd kissé megduzzad, így a szőrszálból kisebb részt tudsz leborotválni, azaz hamarabb borostás leszel.
  • Kellő időközönként cseréld le régi borotváidat. Ez az idő a borotva minőségétől, használatától és a szőr erősségétől függ. Többnyire megtalálod a csomagoláson, hogy mennyi borotválást bír az adott vágóeszköz.
  • Ne feledkezz meg a mindennapi, helyes bőrápolásról sem.


Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Gycsutk