A propolisz tinktúrát felhasználni

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Nárcisz10 (vitalap | szerkesztései) 2014. május 19., 14:56-kor történt szerkesztése után volt. (Hogyan kell a propolisz tinktúrát felhasználni?)

Hogyan kell a propolisz tinktúrát felhasználni?

Honeycombs.jpg

Legyen akár tél, akár tavasz, az immunrendszerünket érdemes egész évben, így minden évszakban erősíteni. Számtalan házi praktika létezik, amivel növelhetjük a betegségek elleni védekező rendszerünket, sokan a mézre és a propoliszra esküsznek. A propolisz a méhek által termelt és összegyűjtött aktív szerves vegyületek együttese, ragacsos, gyanta-szerű anyag, amely védelmet nyújt a kaptár körüli baktériumok, vírusok és gombák ellen. A termelők ezt a méhkaptárból szedik ki és alkoholban feloldva készítenek belőle propolisz oldatot (tinktúrát). Nézd meg te is, hogyan tudod felhasználni a propolisz tinktúrát.

Lépések

  1. Természetes antibiotikum: a propolisz egy természetes gyógyhatású anyag, amit számos tudományos kísérlet alátámasztott már. Manapság már az orvosok szinte minden bakteriális fertőzésre egyből antibiotikumot ír fel, ami sajnos a szervezetünket károsítva, az immunrendszerünket is gyengíti, valamint növeljük a baktériumok antibiotikummal szembeni ellenálló képességét.
    • A propolisz antibiotikus hatást mutat több baktérium törzsre és néhány patogén gombafajra is. Ennél fogva az antiszeptikus (fertőtlenítő) tulajdonsága elég erős.
    • Fekélyek, enyhe bőrgyulladások, felületi sérülések, elsőfokú égés, vágott, zúzott sebek ellátására, seb környéki tisztítására, a seb fájdalmának csökkentésére alkalmas.
    • Gyorsítja az ekcéma gyógyulását, csökkenti a korpásodást és a hajhullást.
  2. Gyulladásgátló hatás: a propolisz legfontosabb pozitív tulajdonsága, hogy hatékonyan gátolja a gyulladást a szervezetben, ezért számos gyulladással járó betegség kiegészítő kezelésére alkalmas lehet.
    • Gyomor, nyombél- és vastagbélfekélyeket olyan heggel gyógyít, ami nehezebben újul ki.
    • Gátolja a vesegyulladást, a vírusok feldúsulását, prosztatagyulladásnál is pozitívan hat. Az ivarrendszer (hólyaghurut) gyulladását is csökkenteni képes.
    • A máj munkáját segíti, de egyben fárasztja is legnagyobb mirigyünket, vizelethajtó és epevezetéket tágító.
    • Meghatározó hatást fejt ki a felső légúti, a makacs torokbántalmak és mandulagyulladás csökkentésének és megszüntetésének az egyik leghatásosabb gyógymódja.
    • Ínygyulladáskor, fogágy megbetegedésénél ecseteléssel alkalmazhatjuk eredményesen.
    • Különösen hasznos az alsó végtagok keringési elégtelenségeinél.
  3. Nyugtató hatás: sokféle idegi eredetű panaszok rendezésére alkalmas, így hosszabb időn át szedve csökkenti a gyomor-idegességet, enyhíti a klimaxos tüneteket. Több kutatás kiemeli a vérnyomáscsökkentő hatását.
  4. Fájdalomcsillapító hatás: a propolisz hatása igen magas fokú. Ha ecsetelővel a fájós fogakat bekenjük vele, az enyhíti, sőt akár meg is szüntetheti a kínzó fájdalmat. Reumatikus fájdalmak, izületi gyulladások és csigolya betegségek csökkentésére egyaránt alkalmas.
  5. Immunrendszer erősítés: a propolisznak magas antioxidáns tartalma van, hatékony flavonoidokat, valamint ferulasavat tartalmaz, de találhatóak még benne a táplálék felszívódását segítő enzimek, aminosavak, némi B1, B2, B6, C, E vitamin és ásványi anyagok. Ezek együttes hatása és magas koncentrációja természetesen segítik és erősítik az immunrendszerünk hatékonyságát.
  6. Belső adagolás: naponta kétszer 15-20 cseppet kell folyadékba (tea, gyümölcslé, víz), vagy mézbe keverve - 500 mg mézhez 13-14 ml tinktúrát beletenni, illetve cukorra is csepegtethetjük, és azt szopogassuk el.
    • Virágporral keverve: egy nagyobb kávéskanál virágporhoz, ugyanennyi propoliszt keverjünk bele 500 mg mézbe.
  7. Külső adagolás: naponta két-három alkalommal 10-15 cseppet steril vattára csepegtetve kezeljük a sérült bőrfelületet.

Tippek

  • Ha fáj a torkunk nem csak mézzel vegyítve, hanem 1 dl vízbe 15-20 cseppel való gargalizálással is sokat javíthatunk a fájdalom múlásában - amit bátran meg is ihatunk utána.
  • Érdemes kipróbálni ajakherpesz esetén a propolisz tinktúrát, ilyen esetben egy fülpiszkálóra csepegtessünk 3-4 cseppet és azzal ecseteljük, masszírozzuk be a beteg részen.
  • Amennyiben úgy érezzük, hogy megfáztunk, vagy betegek leszünk, már a z elején csináljunk pár napos kúrát napi 2-3 alkalommal, 20-25 cseppet bevéve, ami megakadályozhatja a betegség kialakulását.


Amire szükséged lehet

  • Propolisz tinktúra
  • Méz

Figyelmeztetések

  • Az érzékenyeknél allergiás tüneteket válthat ki! Ezért mielőtt akárhogyan is használni kezdenénk, győződjünk meg erről, úgy, hogy a bőrünkre tegyünk néhány cseppet 2-3 alkalommal, 20-30 perces időközönként. Amennyiben 3-4 óra elteltével vöröses kipirosodást, elváltozást okoz a bőrünkön, akkor valószínűleg allergiásak vagyunk rá, és így semmi esetre se alkalmazzuk!
  • A propolisz nem gyógyszer és nem alkalmas gyógyszerek kiváltására.
  • Ha betegségünk van, vagy gyógyszert szedünk, alkalmazása előtt feltétlen konzultáljunk az orvosunkkal a szedésével kapcsolatosan.
  • Veseelégtelenségnél és májbetegségeknél a propolisz tinktúra használata tilos!


Kapcsolódó videók


Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

BoglarkaS, Mező, Nárcisz10