Emléküveget készíteni
Innen: Hogyankell.hu
A lap korábbi változatát látod, amilyen Bya (vitalap | szerkesztései) 2014. január 23., 14:03-kor történt szerkesztése után volt. (→Hogyan kell emléküveget készíteni?)
[szerkesztés] Hogyan kell emléküveget készíteni?
Emlékeinket sokféleképpen őrizhetjük, például fejünkben, emlékkönyvben, fotóalbumban vagy egy ládikában. A szép emlékeket, a boldog pillanatokat, az emlékezetes történéseket mindig jó érzés újra és újra feleleveníteni. Lássuk, hogy hogyan lehet emlékeinket ezúttal egy üvegbe zárni.
[szerkesztés] Lépések
- Szerezz be egy üres üveget! Az éléskamrában találhatunk nagyobb méretű befőttesüveget, de háztartási boltokban is vásárolhatunk, illetve kreatív hobbiboltokból is beszerezhetünk formás, díszített, csatos fedéllel ellátott üveget.
- Készíts mellé egy jegyzettömböt! Ha a jegyzettömb színes lapokból áll, akkor azokkal vidámabbá tehetjük majd az üveg látványát.
- Készíts ezek mellé egy tollat vagy egy ceruzát!
- Jegyzetelj! Amikor valami jó történik veled, vagy valamilyen kellemes élményben van részed a mindennapokban, akkor azt írd fel egy cetlire és dobd be az üvegbe!
- Olvasgass és emlékezz! Év végén, vagy amikor egyszerűen csak kedved tartja, borítsd ki az üveg tartalmát, és olvasd el a színes cetlikre írt jegyzeteidet.
- Töltődj fel az új évre az üvegbe zárt emlékekkel! Az elmúlt év történéseinek a felelevenítésével vágjunk neki a ránk váró évnek, és kezdjük el új élményekkel megtölteni az emléküvegünket.
[szerkesztés] Tippek
- Üvegfestéssel vagy dekupázs technikával ki is díszíthetjük az üveg falát, így még vidámabbá és egyedibbé tehetjük az emléküvegünket.
[szerkesztés] Amire szükséged lehet
- üres befőttesüveg vagy egyéb nagyobb méretű üveg
- színes jegyzettömb
- toll/ceruza
[szerkesztés] Figyelmeztetések
- Érdemes fedeles üveget választani, így mindig lezárhatjuk az emlékeinket tartalmazó üveget. Természetesen az üveget nem tudjuk lelakatolni, de emlékeinket jelképesen el tudjuk zárni a külvilágtól.