Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Cikkek:Hogyan szabaduljunk meg a felhalmozódott hulladéktól

3 155 bájt hozzáadva, 2022. július 25., 07:44
Új oldal, tartalma: „ =='''Hogyan szabaduljunk meg a felhalmozódott hulladéktól?'''== Legyen szó akár építkezés vagy bontás során keletkező sittről, akár egy házvásárlás…”


=='''Hogyan szabaduljunk meg a felhalmozódott hulladéktól?'''==

Legyen szó akár építkezés vagy bontás során keletkező sittről, akár egy házvásárlás után feleslegessé váló bútorokról, sok fejtörést okozhat, hogy miként szabaduljunk meg tőlük. A lomtalanítás, a hulladékgyűjtő udvarok és a konténerrendelés mind remek opció erre, a helyzet szabja meg, hogy melyik a legjobb.

==='''Melyiket válasszam?'''===

A lomtalanítás akkor megfelelő, ha olyan hulladékunk van, amely megfelel a lomtalanítás szabályainak, de a méreténél fogva a kukába már nem lehet kidobni, és nem sietünk a kidobással. A hulladékgyűjtő udvar sürgősebb esetben is jó, hiszen egész évben nyitva van, veszélyes hulladékot is vihetünk oda, de bizonyos súlykorlátozásokat kell betartanunk. Ha nem szeretnénk halogatni a dolgot, és nagyobb mennyiségű hulladéktól szeretnénk megszabadulni, akkor a Sittszállítás.guru által kínált [http://www.sittszallitas.guru/budapest/ konténeres sittszállítás] a legjobb és leggyorsabb megoldás.

Konténerrendelés során a veszélyes hulladékok elszállítására a cégtől függően lehet lehetőség, sőt, arra is, hogy a nem veszélyes hulladékot vegyesen lehessen rakodni a konténerekbe.

==='''Lomtalanítás és hulladékudvarok'''===

A lomtalanítás során évente egyszer vagy kétszer azokat a nagyobb hulladékokat szállítják el, amelyek a kukába már nem férnek bele. Pár szabályt azonban ilyenkor is be kell tartani, nem helyezhetünk ki többek közt elektromos és elektronikai hulladékot, építési és bontási törmeléket, zöld hulladékot. A pontos lista a helyileg illetékes önkormányzat hulladékgazdálkodási részlegénél elérhető.

Hulladékudvarok esetében az egész év során van lehetőségünk építési és bontási törmeléket is leadni, sőt, veszélyes anyagokat is. Az egyetlen korlátozás, hogy egy alkalommal egy személy maximum 150 kilogramm hulladékot adhat le, egy teljes évben pedig ez a szám maximum 1200 kilogramm. Illetve, amennyiben hulladékudvarba szeretnénk vinni a hulladékot, természetesen magunknak kell gondoskodni arról, hogy miként juttatjuk oda azt.

==='''A konténerrendelés'''===

Bizonyos mennyiségű hulladék felett a konténerrendelés nemcsak könnyű megoldás, hanem szinte az egyetlen ésszerű is. Hiszen miután rendeltünk egy konténert, lényegében annyi dolgunk van, hogy megpakoljuk, az összes többi problémát a szállító intézi.

Lényegében az a feladatunk, hogy meghatározzuk mekkora konténert szeretnénk, illetve, hogy mikorra és hova, majd leadjuk a rendelésünket. Ezután, ha megérkezett a konténer, megpakoljuk, és búcsút is intünk a hulladéknak.

Építkezés vagy bontás esetén jellemzően keletkezik annyi hulladék, hogy megérje konténert rendelni, egy 4 köbméteres konténer ára már versenyképes a zsákos sittszállítással. Ennél nagyobb mennyiségű hulladék esetén pedig a konténerrendelés az optimális megoldás, legyen szó sittről, használaton kívüli bútorokról vagy zöld hulladékról.
2 129
szerkesztés