#* '''Állóventilátor''': ideális választás szobák levegőjének keveréséhez (15-20 m3). Itt már az olyan funkciók meglétét is figyelembe kell vennünk, mint az állítható magasság és dőlésszög, a beépített időzítő, a távirányítás vagy a 360°-ban mozgó ventilátorfej, oszcillálás. Az eszköz légszállítási értéke legyen 2000 - 6000 m3/h között.
#* '''Toronyventilátor''': szintén szobák levegőjének keverésére alkalmas. Ezek az eszközök is rendelkeznek felszereltségtől függően olyan funkciókkal, mint a beépített időzítő, a távirányítás vagy az oszcilláló funkció.
#* '''Mennyezeti ventilátor''': ezeknek a lényege, hogy általában a központi világítás helyére teszik fel, ezért ezek lámpát is tartalmaznak, de nem mindegyik. Mivel egy szobában általában egy központi világítás van, így az már bőven megkeveri a szoba levegőjét. Kisebb szobákba egy, nagyobbakba akár 2-3 is szerelhető. Ma már viszont kaphatóak igazán megnyerő, dizájnos darabok is, viszonylag csendes működéssel és alacsony energiafogyasztással. A mennyezeti ventilátorok télen is használhatók, a meleg levegőt is keringetik.
# '''Ha jobb hatásfokra vágyunk, mint amire a ventilátorok képesek''', de továbbra sem szeretnénk mélyen a pénztárcánkba nyúlni, akkor érdemes a léghűtő megoldások között válogatni. A léghűtő egy víztartály segítségével párásít, úgy, hogy előbb beszívja a levegőt, majd egy szűrőn keresztül visszajuttatja azt a helyiségbe, és ezáltal képes javítani a hőérzetet.
# '''Ha többet tudunk áldozni a lakásban uralkodó hőség csökkentésére''', akkor a mobil klímák között érdemes körbenézni. A mobil klíma – nevéhez méltóan – hordozható –, bármely helyiségben elhelyezhető. Működéséhez azonban szükség van egy kivezető nyílásra, ahol a meleg levegő a lakásból távozni tud. A mobil klíma alapvetően kisebb helyiségek szezonális hűtésére alkalmas, illetve olyan helyre is jó választás lehet, ahová a splitklíma nem szerelhető be (pl. albérlet, műemléki épület, nyaraló). Óriási előnye, hogy a beszerelésre sem kell költeni, bárhol azonnal üzembe helyezhető. Az extrák között érdemes keresni az időzítő-, illetve alvófunkciót, a távirányítót, valamint ügyeljünk a zajszintre is! A kW-ban megadott teljesítményérték esetében a minél nagyobb a jobb, persze ezzel együtt a fogyasztás is nő.