3
szerkesztés
Módosítások
→Lépések
'''Alkalmas vagyok-e?''' Az elektronikus vagyonvédelem egy szakma. Azonban megfelelő műszaki - elektromos, vagy elektronikai - előképzettséggel, némi kézügyességgel és egy tapasztalt segítővel, -ez lennék én- egy kissebb riasztó rendszer önállóan is megvalósítható.
'''Mennyit szánok rá?''' A projektre fordítható összeg fogja meghatározni, hogy milyen szintű, minőségű, védelmi rendszer építhető meg az adott keretből, ill. fordítva is feltehető a kérdés, hogy az igényeimnek megfelelő eszközök, védelmi fokozatok, milyen kiadást igényelnek. A döntésben, választásban az alábbi táblázat kínál segítséget.
[[Fájl:Segédlet.png]]
Az '''ingyenes''' riasztórendszer valójában egy részletfizetési konstrukció, ahol egy távfelügyeleti kötelezettségvállalás során a riasztó rendszer árát havi részletekben fizetjük meg a telepítő vállalkozás felé. Egyértelmű, hogy ezt önállóan nem szerelhetjük fel, de kétségkívül egy hosszú élettartamú közepes, vagy inkább jó, de mindenképp kielégítően erős védelmi szintet biztosító rendszer birtokosai lehetünk 0Ft kezdő részlettel.
'''Az 50 000Ft alatti''' kategória a mindent is árusító webáruházakból szerezhető be. A felső összeghatár közeli rendszerek, akár a jó szintet is megüthetik amennyiben valóban tudják mindazt amit a kínai, vagy kínaiangol ismertetőben állítanak róla. Nem hosszú időre készülnek, zéró szervízháttér és alkatrész utánpótlás a jellemző. Az önálló telepítés azért javasolt, mert szinte lehetetlen szakembert találni a beszerelésére. Gyors, rövidtávú megoldásként, kisérletező kedvűeknek - tapasztalatszerzés céljából - javaslom csupán.
(folyt.köv.)
== Tippek ==