58
szerkesztés
Módosítások
→Lépések
== Lépések ==
#Álló (lábas) vagy asztali (talpas): A gömbgrillek között kétféle kivitel terjedt el. Az álló felépítésű megoldás esetén , a grill lábakon áll, amelyek közül kettő gyakran kerékkel is el van látva fel van szerelve. Ennek köszönhetően egyszerűen és könnyen mozgatható a kertben, nincs szükség külön asztalra, anélkül is kényelmesen elérhető. Az asztali (talpas) verzió még nagyobb mobilitásával tűnik ki, kisebb méretének köszönhetően akár magaddal is viheted egy piknikre, de erkélyen való történő sütögetéshez is ez az optimális választás, kényelmes kezeléséhez ugyanakkor egy asztal szükséges.
#Átmérő: A méretről az előbb már szót ejtettünk, azonban a megfelelő gömbgrill kiválasztása során a sütőtálca átmérője kulcsfontosságú szempontként jelenik meg. Minél nagyobb a tálca, s ezzel együtt a betölthető faszén mennyisége, annál nagyobb adagot tudsz egyszerre grillezni.
#Alapanyag: A gömbgrillek jellemzően rozsdamentes alumíniumból készülnek, aminek több előnye is van. Egyrészt maga a szerkezet könnyebb, ami a hordozhatóságot segíti, másrészt a nyári záporok sem tesznek rozsdakárt benne.
#Hőmérsékletszabályozás: Az igazán ínyenc falatok elkészítésének alapfeltétele, hogy a gömbgrill rendelkezzen beépített fedélhőmérővel és szellőztetővel. Ezek segítségével könnyen nyomon követheted és szabályozhatod a grillezési hőfokot, ami a szabadtéri finom fogások elkészítése során szinte elengedhetetlen.
#Takarítás: Válassz olyan grillsütőt, ami rendelkezik hamufogóval vagy hamutartállyal. Amikor vége lesz a kerti sütögetésnek, sokkal könnyebben távolíthatod el a hamut a grillből.
== Tippek ==