593
szerkesztés
Módosítások
nincs szerkesztési összefoglaló
== Hogyan kell játékokat emulálni? ==
A különböző régi játékplatformok a mai korban mind futtathatók számítógépes környezetben. Ezek többnyire emuláció útján történnek. Az emuláció során a futtatni kívánt platformot, számítógépes környezetben, virtuális formában működtetjük. A cikkben bemutatásra kerülnek az emulálás lépései valamint szükséges szoftverei. Eltérő operációs rendszerek alkotják a mai informatikai társadalom alapjait, ezáltal a különböző hardver igények jelenhetnek meg, különböző szoftvereknél. Ilyen problémakör a régebbi szoftverek – jelen esetben játékszoftverek – felhasználása újkori eszközökön.
A cikkben szereplő fontosabb kifejezések rövid magyarázata:
'''Emulátor''' - Az emulátor egy olyan számítógépes program vagy hardver, ami más programoknak vagy eszközöknek a környezetét (vagy annak részét) „szimulálja”, vagyis lehetővé teszik az adott rendszerrel nem kompatibilis programok (vagy operációs rendszerek) vagy számítógépek futtatását.
'''Kiterjesztés''' - A fájlkiterjesztés vagy röviden kiterjesztés (angolul filename extension vagy extension) egy olyan információ, amely segíti az operációs rendszert és a felhasználói programokat abban, hogy azonosítsa az állomány típusát. A fájlkiterjesztés az állomány nevének végén helyezkedik el, attól ponttal elválasztva. Például az „abcd.txt” állománynév egy abcd nevű szövegfájlt jelent.
== Lépések ==
# Első lépés Az adott, emulálni kívánt ROM letöltése. / Kiterjesztés és a kiterjesztés felismerése, melynek segítségével kiválaszthatjuk a későbbiekben a megfelelő emulátort. / # Második lépés A Válasszuk ki a megfelelő emulátor kiválasztása a következő lépés. emulátort! Léteznek komplex emulátorok, amelyek számos kiterjesztést tudnak kezelni. #* Amennyiben specifikusan az adott filehoz file-hoz megfelelő emulátort keresünk, érdemes a kiterjesztés alapján tenni azt. #* Jelen esetben ez a .snes – Super Nintendo Emulation System – kiterjesztés, melyhez a SNES emulátort érdemes letölteni. # Harmadik lépés A telepítést és futtatást követően megkeressük a korábbiakban letöltött ROM filet, és az emulátoron belül LOAD paranccsal (File – Load Rom) indítjuk azt. # Jó szórakozást!
== Tippek ==
* Érdemes odafigyelni a különböző kiterjesztések illetve a hozzájuk tartozó emulációs platformokra. Itt található a leggyakrabban használt ROM kiterjesztések listája: ** .mbz – Pogoshell NES ** .nds – Nintendo DS ** .g64 – Commodore 64 ** .nes – Nintendo Entertainment System ** .smd – Sega Genesis ** .rom – Bármilyen emulációs környezet ** .n64 – Nintendo 64 System ** .gba – Gameboy Advance ** .gb – Gameboy ** .atr – Atari
== Amire szükséged lehet ==
* Megfelelő emulátor, melynek segítségével megoldható az emuláció. Fontosabb platformok, illetve azok emulátorai:
** Atari
** Odyssey
** Nintendo
** Sega
** Playstation
** Xbox
* Soha ne töltsünk le szerzői jogvédelem alatt álló fileokatfile-okat.
* Az emulációk során ügyeljünk rá hogy az adott ROM kiterjesztésnek megfelelő Emulációs szoftvert alkalmazzuk.
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
* [http://en.wikipedia.org/wiki/Emulator Wikipedia]* [http://wwwBővebben az emulálásról angol nyelven.hogyankell.hu Hogyan kell?]
[[Kategória:Internet]]
[[Kategória:Játék]]
[[Kategória:Szoftver]]