Módosítások
→Lépések
== Lépések ==
# '''A cickafarkfű hatóanyagai és gyógyhatásai:''' a cickafarknak a virágzatát és a leveleit használjuk gyógyászati célokra. A cickafark sokféle hatóanyagot tartalmaz, többek közt: illóolajokillóolajokat, keserű- és cseranyagokcseranyagokat, flavonoidokflavonoidokat, szalicilsavszalicilsavat, szeszkviterpénekszeszkviterpéneket, káliumés káliumot. Az illóanyagok enyhítik A cickafarknak számtalan jótékony hatása van: enyhíti a bálgörcsöketbélgörcsöket, a hasfájást, valamint gyulladáscsökkentő hatásúakhatással is rendelkezik. A flavonoidok csíraölő (női bajok egyik alap gyógynövényeként tartják számon, mivel erős antibiotikus) hatást fejtenek fejt ki. A szalicilsav enyhíti a fájdalmathúgyutakra, a szeszkviterpének és a kálium csökkentik az ödémát (vizenyőt)ráadásul nagyon előnyös fájdalomcsillapító is.
# '''Alkalmazása:''' a cickafarkteát a havi vérzésre, bélhurutra vagy nehéz ételek okozta görcsökre ajánlják. Rendszeres fogyasztása víztelenítő hatású, így megelőzi a vizenyő kialakulását. A teakúra köszvényes betegeknek is javallják, mivel a vérellátást is serkenti. Borogatásként enyhe égési sebekre használhatjuk, ugyanis elősegíti a sebgyógyulást. Az ülőfürdőt aranyeres panaszokra, a lábfürdőt vénás panaszokra, míg a kádfürdőt reumára, köszvényre és idegfájdalomra alkalmazhatjuk.
# '''A tea készítése:''' forrázunk le 1 csésze forrásban lévő vízzel 1 púpozott teáskanálnyi szárított cickafarkfüvet, és 10 perc állás után szűrjük le. Egyenletes időközökre elosztva naponta csak 2 csészényit fogyasszunk belőle. Kúraszerűen 6 hétig kell használni, és a kúra után 4 hetes szünetet kell tartani.