Módosítások
→Lépések
# T'''ervezzük meg, hogy milyen célra, hány év múlva, és milyen összegben lesz szükségünk a lakástakarékkal biztosítandó megtakarításunkra!'''
# '''Ehhez nézzük meg, hogy a lakástakarékot nem számítva és azt beszámítva nagyjából mennyi önerő áll majd a rendelkezésünkre, majd azt követően számoljuk ki, hogy mekkora összegű hitelre lenne szükségünk.''' Azt is érdemes megvizsgálnunk, hogy az elért hozamunk legyen-e magasabb, vagy a felvenni kívánt hitelösszeg.
# '''Válasszuk ki a 3 jelenleg 4 piaci szereplő közül azt, amelyik számunkra a legelőnyösebb.''' A szigorú szabályozás miatt mindhárom a lakástakarék-pénztár pénztárak szinte nagyjából ugyanazokkal a feltételekkel tudja tudják ajánlani a termékét. Egyetlen fontos különbséga szerződéskötéskor fizetendő számlanyitási díjban van, hogy az Ersténél nincs előhitel konstrukcióezért érdemes megvizsgálni a különböző ajánlatokat. A megtakarítási piacon jelenleg ez a 3 4 lakástakarék-pénztár működik:## OTP Lakástakarék(van lehetőség ingyenes számlanyitásra)## Erste Lakástakarék(van lehetőség ingyenes számlanyitásra)
## Fundamenta Lakáskassza
## Aegon Lakástakarék# '''Mi a különbség a három lakástakarék-pénzár pénzárak között?''' Mivel a lakástakarék egy törvényileg igen komolyan szabályozott terület, ezért csak apróbb különbségek vannak az egyes lakáskassza szerződések kondícióit illetően. Az OTP és az Erste komoly banki hátteret nyújt, míg a Fundamenta általában személyi bankárokon keresztül értékesít. Az Aegon 2013. decemberében kezdte meg működését. Közös paraméterek:
## A maximális futamidő minden esetben törvényileg 10 év.
## A legrövidebb spórolási időszak 4 év.## Az állam által adható támogatás a befizetésünk 30 %-a, maximálisan: 72.000 Ft/év,## A futamidő végén felvehető hitel kamata nem lehet több mint 10%.
## A szerződésben meghatározott betéti és hitelkamat mértékét, valamint a kezelési költség mértékét a szerződés időtartama alatt nem lehet változtatni.
## A megtakarítás teljes mértékben kamatadómentes.