Cikkek:Hogyan teremtsünk békés, harmonikus légkört otthonunkban
Hogyan teremtsünk békés, harmonikus légkört otthonunkban?
Ideális esetben az otthon az a hely, ahová jólesik elvonulni a világ nyüzsgése elől. Ahol nem a gondokkal és problémákkal foglalkozunk, hanem kikapcsolódhatunk, és megpihenhetünk. Ez azonban csakis akkor lehetséges, ha otthonunk megfelelő légkört teremt a lazításhoz.
Ha úgy érezzük, hogy jelenleg ezen van még mit csiszolni, akkor próbáljuk ki az alábbi egyszerű, de hatásos praktikákat!
Vegyük körbe magunkat növényekkel!
A szobanövények az életet jelképezik, egy kis természetközeliséget visznek az urbanizált mindennapokba. A látványuk megnyugtató, nem mellesleg friss oxigént állítanak elő. Ezért helyezzünk el minden szobában legalább 1-2 cserepes növényt. Ha zsúfoltak a napjaink válasszunk olyanokat, amelyek nem kényesek és kevés gondoskodást igényelnek.
Ha vannak az otthonunkban olyan helyiségek, ahol az élő növényeknek nem megfelelőek a körülmények, akkor oda válasszunk pár művirágot a Home&Style kínálatából.
Így feldobhatjuk egy kicsit például a WC vagy a fürdőszoba megjelenését még akkor is, ha nincs ablak, amin keresztül bejutna az élő növények számára nélkülözhetetlen természetes fény.
Jelenjen meg minél több helyen a kék és a zöld szín!
A kék és a zöld különböző árnyalatai a vizet és a tengert idézik, emellett békét sugároznak, és növelik a kreativitást. Ezért valamilyen formában szinte minden helyiségben ott a helyük.
A nappaliban azért, hogy zavartalan legyen a kikapcsolódás. A hálószobában azért, hogy elősegítse a nyugodt, békés álmokat. A dolgozószobában vagy az íróasztal környékén pedig azért, hogy érvényesülhessen az alkotóerőt fokozó hatása.
Hogy milyen formában jelenik meg, az szinte mindegy, a lényeg, hogy passzoljon az enteriőrbe. A kékes vagy zöldes árnyalatok visszaköszönhetnek akár a függönyön, a dekorációs elemeken, a bútorokon, a díszpárnákon, a faliképeken - ahol csak szeretnénk. A színpaletta pedig roppant széles, a lágy pasztellektől kezdve a markáns, rikító árnyalatokig, így minden stílusú helyiségbe megtaláljuk azt, amely beleillik az összképbe.
Ne zsúfoljuk túl a szobákat!
Emlékezzünk a régi bölcsességre: a kevesebb néha több. Ez pedig a lakberendezésre is érvényes. Egy túlzsúfolt enteriőrben könnyen érezhetjük nyomasztónak, fullasztónak a légkört, vagy akár úgy, mintha egy zsúfolt raktárban lennénk.
Ezért a berendezés során mindig törekedjünk arra, hogy a szoba kellően szellős és nyitott maradjon. Ha kicsi a helyiség, akkor kizárólag funkcionális bútordarabokat helyezzünk el, és vigyük át egy másik szobába azokat, amik csak dekorációs célokat szolgálnak.
Variáljuk a különböző formákat!
A szögletes tárgyak éles vonalvezetése frusztrálóan hathat a hangulatunkra, ezért célszerű az összképen finomítani néhány lekerekített, finomságot sugárzó tárggyal. Ilyenek például a díszpárnák, a kerekded formájú vázák, virágtartók vagy akár egy kerek számlapos falióra.