935
szerkesztés
Módosítások
nincs szerkesztési összefoglaló
# Ezt követően használjunk púdert a mattosításhoz, hogy megelőzzük a napközbeni csillogást. A púder segítségével a felvitt smink tovább megőrzi frissességét. Használjunk inkább porpúdert, mert annak szemcséi könnyebben eloszlathatók, és tovább fennmaradnak, mint a mostanában kedvelt kompakt púderek, melyek a szemcsék összetömörítésével készülnek. A púdert mindig ecsettel vigyük fel, de ügyeljünk rá, hogy mindig poroljuk le a kézfejünkre a felesleget, és egyszerre csak keveset kenjünk fel az arcunkra, mivel a túl sok, összecsomósodó púder csak kiemeli a ráncokat és kitágult ereket.
# Következő lépés a szemek kiemelése szemceruza vagy szemhéjtus segítségével.
# Ezután következhet a szemhéjpúder használata. A szemhéjpúdert mindig applikátorral visszük fel, azonban annak eloszlatását és árnyékolását már ecsettel végezzük. A legtöbb szemtípushoz – kivéve a távol ülő szemekhez – az áll jól, ha a belső szemgödörben halványabb színeket használunk, és kifelé folyamatos árnyékolással sötétítjük a sminket. A szemhéjpúder arányos felvitelét mindig a szemöldökcsonthoz viszonyítva kell meghatároznunk, azon túl soha ne vigyünk fel festéket! A szemfesték színének helyes kiválasztása az öltözékünktől, de leginkább a szemszínünktől függ. A kék szeműeknek jól áll a lila, a türkiz és a földszínek, de a kék szemfesték hideggé teszi tekintetüket. A szürke szeműek bátran nyúljanak a lila, a kék és a zöld színekhez, míg a barnás árnyalattal rendelkezők a barack, az arany és földszínekben bízhatnak meg igazán.
# Következő lépés a szempillaspirál, melynek lényege, hogy soha ne vigyünk fel belőle egyszerre túl sokat, és mindig a szempilla tövétől kezdve használjuk őket. A tökéletes hatás elérése érdekében akár többször is átmehetünk a szempillákon, ám közte várjunk pár másodpercet, míg megszárad az előző réteg, és már jó előre készítsük elő a szempillafésűt, mellyel szétválaszthatjuk az esetlegesen összeragadt pillákat!