150
szerkesztés
Módosítások
→Lépések
# '''Olvass a sorok közt!''' A tulajdonos személyisége is sokat elárul a motor állapotáról, talán banálisnak tűnik, de a fiatal férfiak szeretik jobban húzni a gázt, ezért is emelik ki sok hirdetésben, hogy a motornak hölgy tulajdonosa volt, ami persze nem feltétlenül igaz. Egy nagyteljesítményű sportmotort nyilván nem azért tartott a gazdája, hogy ötösben 80-nal túrázzon az autópályán.
# '''Vidd el egy próbakörre!''' Soha ne vásárolj használt motort úgy, hogy nem próbáltad ki. Ha elégedett vagy az eddig látottakkal és hallottakkal, vidd el egy tesztkörre, próbáld ki az összes sebességfokozatot, az egyenes futást, a gyorsítást. Nem jó jel, ha a motor hidegen indítva füstöl, bemelegedve pedig kopogó hangot ad. A próbakör után nézd meg, hogy nincs-e olajfojás. Ennek keretében nem csak a motorblokkot érdemes megvizsgálni, hanem a rugóstagokat is, ha a villa becsúszó szárán vagy a központi rugós tagon olajfoltot találsz, akkor azt mindenképpen cserélni kell, ez nem olcsó mulatság. Az egyéb funkciókról se feledkezz meg, ellenőrizd, hogy működnek-e lámpák. Nézd meg, hogy megvannak-e a szükséges, illetve előírt tartozékok.
# '''Vizsgáltasd át!''' Ha megvan a kiszemelt modell, érdemes elvinni egy márkaszervizbe, hogy alaposan nézzék át. Ennek ára egyáltalán nem jelentős annak érdekében, hogy megkíméld magad a későbbi problémáktól. Ha a motor tulajdonosa nem egyezik bele ebbe, akkor azonnal fordulj sarkon!A vizsgálatról szóló naplót (munkalapot) kérd el, abban benne lesz minden, ami fontos. Ez is a szerződés része lesz majd, ha időben elkészítteted.
# '''Alkudj keményen!''' Ha több motort is megnéztél, biztosan találtál legalább két megfelelő használt kétkerekűt, ne légy szívbajos, alkudj! Az árból akár 10-20 százalékot is engedni szokott a tulajdonos, válaszd azt, ahol nagyobb az elért kedvezmény!