935
szerkesztés
Módosítások
nincs szerkesztési összefoglaló
== Hogyan kell serkenteni az agyműködést? ==
[[Fájl:Agy.jpg|right]]Sokszor megesik, hogy egy húzósabb iskolai vagy munkahelyi időszakban szükségünk van rá, hogy kicsit ráerősítsünk agyműködésünkre. Ennek számos módszere lehet, kezdve a testmozgástól, egészen a különböző étrend-átalakításig.
== Lépések ==
#[[Fájl:Agy.jpg|right]] '''Iktass be rendszeres testmozgást!''' Klinikai kísérletek bizonyítják, hogy a rendszeres testmozgás serkenti az agyműködést, és a hosszú távú öregkori memóriaromlás is jelentősen csökkenthető vele. Ennek biológiai háttere, hogy az agy bizonyos területein (hippokampusz) jóval több új idegsejt keletkezik az aktív mozgásnak köszönhetően, mint a passzív időtöltés esetén. Az agyműködést aktiválja a ritmikus mozgás is: például az egyszerű láb- és karlengetés is serkenti a vérkeringést, ösztönzőleg hat mindkét agyfélteke működésére. A kifejezett agyserkentő testmozgáshoz tartoznak a különböző mozgáskoordinációs gyakorlatok, a labdajátékok és a tánc, mivel lépéskombinációk és technikák elsajátítása fokozott koncentráció- és reakciókészséget követel az agytól.
# '''Figyelj oda a helyes, agyműködést serkentő étrendre!''' Vannak olyan speciális tápanyagok, melyek többlet bevitelével serkentheted az agyműködésedet:
## '''Lecitin:''' A kellő lecitin bevitele azért, fontos, mert egy phosphatidyl choline nevű anyagot tartalmaz, amely egyik idegsejttől a másikig szállítja az idegimpulzusokat - azaz egyfajta agyserkentőként működik. Lecitingranulátumot önmagában is vásárolhatunk a boltban, és ezt akár müzlibe téve is fogyaszthatjuk. Azonban nem feltétlenül kell külön granulátumot vásárolnunk, mivel természetes tápanyagokban is megtalálható, köztük a tojássárgájában, a májban, a diófélékben, a teljes magvakban, a szójababban, a finomítatlan növényi olajokban és a kukoricában.