Módosítások
→Lépések
# '''A cickafarkfű hatóanyagai és gyógyhatásai:''' a cickafark sokféle hatóanyagot tartalmaz, többek közt illóolajokat, keserű- és cseranyagokat, flavonoidokat, szalicilsavat, szeszkviterpéneket, és káliumot. A cickafarknak számtalan jótékony hatása van: enyhíti a bélgörcsöket, a hasfájást, valamint gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik. A női bajok egyik alap gyógynövényeként tartják számon, mivel erős antibiotikus hatást fejt ki a húgyutakra, ráadásul nagyon előnyös fájdalomcsillapító is.
# '''Alkalmazása:''' a cickafarkteát főként gyomor- és bélrendszeri problémákra ajánlatos fogyasztani, de a nők számára a havi vérzés rendszerezésére is kimondottan alkalmas. Ezen kívül bélhurutra, vagy nehéz ételek okozta görcsökre is igen hatékony. Rendszeres fogyasztása víztelenítő hatású, így megelőzhetjük vele a vizenyő kialakulását. A teakúrát köszvényes betegeknek is javallják, mivel a vérellátást is serkentijavítja. A cickafarkos borogatással enyhébb égési sérüléseket kezelhetünk házilag, mivel remekül segíti a sebgyógyulást. Az ülőfürdőt aranyeres panaszokra, a lábfürdőt vénás panaszokra, míg a kádfürdőt reumára, köszvényre és idegfájdalomra alkalmazhatjuk.
# '''A tea készítése:''' a cickafarkfűtea készítéshez egy púpozott teáskanálnyi szárított cickafarkfüvet forrázunk le egy csésze forrásban lévő vízzel, majd 10 perc állás után szűrjük le. A nap folyamán osszuk el egyenletes időközökre a teát, viszont figyeljünk arra, hogy csak két csészényit szabad fogyasztani belőle egy nap.
# '''Teakeverék a vérkeringés javítására:''' a cickafarkfű és a galagonya a szív és érrendszerűnk hatékony tisztítói. Sokat javíthatunk a vérkeringésünkön e kettő gyógynövényből készült teakeverékével, ami a következő képen készítsünk el: vegyítsünk össze két teáskanálnyi cickafarkfüvet és egy teáskanálnyi galagonyát, majd forrázzuk le a keveréket 250 ml forrásban lévő vízzel, és 15 perc elteltével szűrjük le a tealeveleket és langyosan fogyasszuk akár napi két alkalommal is.