Lemérni gyermekünk lábát
Hogyan kell lemérni gyermekünk lábát?
Cikkünkben bemutatjuk, hogy mi mindenre kell figyelnünk gyermekünk lábának lemérésekor.
Lépések
- Tudtad, hogy a láb délután nagyobb, mint délelőtt? Ez mindenki lábával így van, gyerekeinkével is. A napi igénybevétel miatt a láb akár 5%-kal is szélesebb lehet a nap végére. Ezért inkább késő délután mérd le gyermeked lábát. Természetesen a kicsi babákra, akik még nem tudnak járni, ez nem érvényes, mert értelemszerűen az ő kis lábaikra még nem nehezedik rá a súlyuk; az ő lábukat a nap bármelyik szakában lemérheted.
- Gyermeked álljon, mikor leméred a lábát, hiszen a talp álló helyzetben jobban szétterül. Természetesen ez az állni nem tudó kisbabákra újfent nem vonatkozik. Talán esetükben az a legegyszerűbb, ha akkor próbálkozunk, mikor mélyen alszanak.
- Gondoltál már arra, hogy gyermeked két lába esetleg nem egyforma hosszú? Talán szabad szemmel nem is észrevehető az esetleges különbség, ezért fontos, hogy gyermekünk mindkét lábát lemérjük, és a nagyobbikhoz válasszunk cipőt.
- A mérést a leghosszabb lábujjtól kezdd a sarok irányába haladva. Általában a nagyujj a leghosszabb, de mielőtt mérünk, vizsgáljuk meg, hogy a mi gyermekünknél is ez-e a leghosszabb lábujj. Ha nem, akkor attól az ujjtól kezdjük a mérést, amelyik a leghosszabb.
- A cipőméret kiválasztásánál ne csak a hosszt, hanem a láb szélességét is vedd figyelembe, annál is inkább, mert a kicsiknek szélesebb a lábfeje a felnőttekénél.
- A mért értékhez mindig adj hozzá kb. 0,7-1 cm-t, amit a zokni, valamint a lábfej mozgástere és növekedése miatt szükséges rászámolni.
Tippek
- Mérd újra gyermeked lábát legalább kéthavonta. A gyerekek lába nagyon gyorsan nő.
- Gyermeked lábát körbe is rajzolhatod egy kartonpapíron, majd kivágva magaddal viheted a cipővásárláshoz, és bele tudod próbálni a cipőkbe. Ekkor se feledkezz meg a hozzáadandó 0,7-1 cm-ről.
Amire szükséged lehet
- Vonalzó vagy centiméter
- Kartonpapír
- Ceruza