Egyedi jégkockákat készíteni
Hogyan kell egyedi jégkockákat készíteni?
Nyáron a hűsítő italoké a főszerep. Máris frissebbnek érzi magát az ember, ha a poharában megcsillanó jégkockákra néz. De miért ne lehetne csillámos, virágos, ízesített vagy akár színes jégkockákkal feldobni az italokat? Bátran vedd elő otthon a jégkockatartót és próbáld ki a különböző jégkockakészítő eljárásokat.
Lépések
- Válassz az eljárások közül: gondold át, hogy milyen italhoz, illetve milyen alkalomhoz készíted a jégkockákat.
- Ízesített jégkockák:
- Gyümölcs-, zöldségpüréből: botmixerrel pürésíts össze ízlés szerinti gyümölcsöket éppen annyi vízzel, amennyitől sűrű, krémszerű állagot kapsz. Olvasztott cukorral, egyéb édesítővel még ízesítheted. Ezt kanalazd bele a jégkockatartóba.
- Különböző italokból: olyan italokat válassz, melyeknek jót tesz és jól áll a fagyasztás, például kávé, szörpök, alkoholos italok (ezekből főként a gyógynövényes likőrök, ízesített-édes likőrök).
- Formázott jégkockák:
- Vásárolj különleges öntőformákat. Boltokban, webshopokban széles a repertoár.
- Dinnyéből: vágj ki dinnyéből golyót, illetve egyéb formákat, és fagyaszd meg.
- Díszített jégkockák:
- Ehető csillámpor felhasználásával igen látványos jégkockákat kapsz. Csak szórd bele a tartóba.
- Zöldfűszerek, gyógynövények felhasználása: koktélok kiváló hozzávalói lehetnek a zöldfűszerek is, mint például a menta, citromfű, koriander, kapor. Egyszerűen helyezz el néhány levelet a tartóba és mehet rá a víz.
- Gyümölcsök, zöldségek felhasználása: a jégkockába belefagyasztott, szépen felszeletelt darabka lime, citrom, narancs, uborka, egész áfonya, gránátalma magok ízlésesen néznek ki.
- Virágok felhasználása: kizárólag fogyasztásra alkalmas, lehetőleg vegyszermentes virágokat használj fel. Például: levendula, rózsa, százszorszép, bársonyvirág - büdöske, bodzavirág, akác, illatos ibolya, sásliliom, jázmin, körömvirág, kamilla. Használd fel a virágfejet, illetve nagyfejű virágok esetén a virágszirmokat. A jégkockába fagyasztás előtt óvatosan, de körültekintően mosd meg őket.
- Színezett jégkockák:
- Céklaporral, matcha porral: langyos vízben kavard el, hogy feloldódjon a por.
- Ételszínezékkel.
- Rétegezve: a lényege, hogy eltérő fajsúlyú folyadékokat helyezz egymásra óvatosan.
- Buborékmentes, átlátszó jégkocka készítése: ahhoz, hogy szép, buborékmentes jégkockákat kapj végeredményként, kétszer forrald fel, majd hűtsd le egymás után a jégkockáknak szánt vizet. -1 és -4 fok közötti hőmérsékleten fagyaszd meg minél lassabban. Desztillált víz használatával a jégkocka opálosságát is elkerülheted, átlátszó lesz a végeredmény.
- Akár több eljárási módot is ötvözhetsz.
Tippek
- Léteznek olyan műanyagból készült színes kockák, melyek a jégkocka funkcióját töltik be, viszont újrafagyaszthatóak.
- Szilikonos jégkockatartóból könnyebb kiszedni a kész jégkockákat, mint a keményebb műanyagokból.
- Használj környezetbarát szívószálakat.
- Az uborkás víz rendkívül ízletes, hűsítő ital lehet. Jégkockából kiolvadva még a látvány is izgalmas.
Amire szükséged lehet
- különböző jégkockatartók
- víz, desztillált víz
- gyümölcs, zöldség, ehető virágok, ehető csillámpor, italok
Figyelmeztetések
- Csak emberi fogyasztásra alkalmas, ehető, iható dekorációt tegyél a jégkocka belsejébe a balesetveszély elkerülése érdekében. Emellett a virágporra érzékenyek hanyagolják a virágos jégkockákat.
- A jeget röviddel a felhasználás előtt szedd csak ki a fagyasztóból.
- Sokáig ne hagyd felhasználatlanul hagyni a jeget a hűtőben, mert egy idő után „hűtőízűvé” válhat. Inkább gyakrabban készíts új adagot.