Énekelni
Hogyan kell énekelni?
Sokan gondolják úgy, hogy nehéz jól énekelni, pedig csak megfelelő hangképzés és légzéstechnika kérdése. Itt nem feltétlenül a profi operett vagy sztáréneklésről van szó, hanem egyszerűen a szórakoztató és kellemes időtöltést szolgáló andalgó éneklésről. Gyakorlással és kitartással bárki képes lehet elsajátítani az éneklés művészetét.
Lépések
- Érdeklődés: legyen meg benned a motiváció, az alázat és a vágy maga az éneklés iránt! Ne csak egy lehetséges opció legyen az életedben, hanem az a tevékenység, amely nélkül egy nap se telhet el, hogy ne végeznéd!
- Saját korlátok felmérése: legyen egy reális képed arról, hogy hogyan is énekelsz! Nehéz magadat hallani és bírálni, ezért érdemes barátoktól, ismerősöktől és egy énektanártól véleményeket kérni.
- Célkitűzés: gondold végig, hogy mennyire szeretnél az énekléssel foglalkozni! Mindenki más és más alapokról indul, és eltérő célokkal rendelkezik. Míg valaki csak hobbiból szeretne énekelni tanulni, a másik lehet, hogy professzionális énekessé szeretne válni.
- Megvalósítás: manapság több énektanár és énekiskola is könnyen elérhető az internetnek köszönhetően. Vizsgálódj és merülj bele a témába! Ha valamit érdekesnek találsz, és úgy ítéled meg, hogy segítségedre lehet, ne habozz élni a lehetőséggel!
- Gyakorlás: ha rendeltetésszerűen végzed el a gyakorlatokat, és minél több alkalmat fordítasz gyakorlásra, annál gyorsabban fogsz fejlődni. Érdemes naponta minimum egy órát rászánnod.
Tippek
- Önismeret: ismerd meg önmagad! Milyen stílusban szeretnél énekelni?
- Motiváció: miért is akarsz énekelni?
- Bátorság: lazíts! Engedd el magad és engedd ki a hangod!
- Kreativitás: Nyugodtan bontakozz ki, ez nem karaoke!
- Kórus: a társas éneklés segít az ellazulásban és a kapcsolatok elmélyítésében.
Amire szükséged lehet
- Idő: nagyon fontos, hogy szánj időt gyakorlásra!
- Jegyzetfüzet: válassz ki olyan dalokat, amiket szívesen elénekelnél, és gyűjtsd össze őket ebben a füzetben!
- Módszer: találd meg azt a technikát, mellyel a legjobban azonosulni tudsz és segíti a hangod fejlődését!
- Énektanár: nem kötelező, de ajánlott. Az énektanárnak a fejlődésed mellett a hangszalagjaid sérülésének elkerülésében is fontos szerepe van.
- Önerő: rengeteg online videó, illetve írásos anyag érhető el a témában, melyek segítségedre lehetnek.
Figyelmeztetések
- Ha a gyakorlatok során berekedsz és fáj, valamit rosszul csinálsz.
- Engedd ki a hangod, de fontos, hogy ne erőltesd!
Kapcsolódó videók