Téglát festeni
A lap korábbi változatát látod, amilyen Kiscsillag (vitalap | szerkesztései) 2013. március 25., 09:36-kor történt szerkesztése után volt. (→Hogyan kell {{PAGENAME}}?)
Hogyan kell téglát festeni?
Divat mostanság a bontott tégla felület, mint burkolati elem, de sokan téglából építenek kandallót is. Ha megunjuk a rusztikus gyárfalra emlékeztető kinézetet le is festhetjük a téglákat.
Lépések
- Festés előtt első lépésként vizsgáljuk meg a téglák állapotát.Mozgó törött darabokat cseréljük ki vagy távolítsuk el még a munka elején.
- Ezután jön a tisztítás, amit higított sósavval (20%) tehetjük meg.
- A felülete sisteregni fog, és leoldódik róla a mészréteg és egyéb szennyeződés, ennek darabjait már az ecset lehozza a sósav felvitele közben.
- Ezt hagyjuk száradni egy napig.
- Alapozás
- Száradási idő után jöhet a festés, ajánlott elsőre átmenni a felületen egy 15mm átmérőjű hengerrel.
- Ezután egy ecsetet vigyük fel a festéket oda, ahol az egyenetlenségek miatt a henger nem tudta eljuttatni.
Tippek
- Nagyon fontos az alapozó anyaga: olyat kell válasszunk, amely nagyon erősen „köt” a felülethez. A Polifarbe Inntaler nevű mélyalapozó például ilyen.
- Ha kandallót festünk, akkor akrilfestéket válasszunk, viszont ha a kandalló fémrészeit is át akarjuk kenni, akkor hőálló festéket keressünk.
Amire szükséged lehet
- 15 mm átmérőjű henger
- ecset
- hígított sósav
- alapozófesték
- festék
Figyelmeztetések
- A téglafelületek több festéket igényelnek, mint egy sima fal.
- Tisztítás fázisban legyünk óvatos a sósavval, szemre, bőrre vigyázzunk, kesztyű, védőszemüveg és hosszú ujjú ruha kötelező!