Testalkatunkhoz illő farmert választani
A lap korábbi változatát látod, amilyen Szemes Nóra (vitalap | szerkesztései) 2013. március 17., 11:30-kor történt szerkesztése után volt. (→Hogyan kell testalkatunkhoz illő farmert választani?)
Hogyan kell testalkatunkhoz illő farmert választani?
A klasszikus örök darab, a farmernadrág elegáns és sportos, visszafogottabb és merészebb öltözet esetén is megállja a helyét. A kérdés sokkal inkább talán az, hogy nekünk milyen fazonú az „esetünk”, hiszen farmer és farmer között is van különbség. Szabása, anyaga vagy éppen szárbősége befolyásolhatja, hogy pontosan milyen típusú farmer illik alkatunkhoz. Ha figyelmesen végignézzük a kínálatot, néhány szempontot követünk, és egy-két jó tanácsot megfogadunk, akkor megtalálhatjuk az „igazit”, és nem veszünk el a farmerválasztás bonyolultnak tűnő labirintusában.
Lépések
- Mit kell figyelembe vennünk a megfelelő farmer kiválasztásához? Saját magunkon elsősorban a derekunk, a csípőnk, a combunk és a vádlink méretét, a farmernél pedig fazonját, méretét, derekát, szárbőségét, színét, anyagát és zsebeit kell alaposan szemügyre vennünk.
- Milyen típusú farmerek vannak? Jelenleg többféle szabású farmer is divatban van, mindenki megtalálhatja a számára ideális darabot.
- lábszárra tapadó csőfarmer = super skinny
- lábszárat követő csőfarmer = skinny
- egyenes szárú farmer = straight
- térdtől kezdve enyhén bővülő szárú farmer = boot cut
- trapézfarmer
- Milyen farmer áll jól a homokóra alkatúaknak? Teltebb alsótestük miatt nekik célszerűbb sötét színű farmernadrágot viselniük, és kerülniük a bővülő vagy egyenes szárúakat, mert ezek optikailag még inkább nagyobbá teszik őket. Mivel nekik vékonyabb derekuk van, ezért számukra a magas derekú farmer lehet a kényelmes viselet. Kerekebb fenekük és vastagabb combjaik ellenére is viselhetnek testhez álló nadrágot. Ebben az esetben viszont ügyelniük kell arra, hogy a combrészre ne kerüljön koptatás, ami odavonzza a figyelmet, illetve hátul vagy elől a combon, és a fenéken ne legyenek nagyméretű, rátett zsebek, mert ezek jelentősen szélesítenek. A farmer minőségénél azt kell figyelembe venniük, hogy a túl merev anyag ismét csak erősít, a sztreccses anyag pedig megmutatja azt is, amit nem szeretnének láttatni, tehát az arany középutat kellene megtalálniuk a farmer anyagánál.
- Milyen farmer áll jól a körte alkatúaknak? A körte alkat szinte mindenben hasonlít a homokóra alkathoz, ezért nekik az előző pontban leírtakat kell szem előtt tartaniuk a farmer kiválasztásánál.
- Milyen farmer áll jól az alma alkatúaknak? Széles derekuk miatt esztétikai és kényelmi szempontból a normál, tehát a köldök és a csípőcsont közötti részen elhelyezkedő derékmagasságú farmert érdemes választaniuk. Vékony és formás combjuknak, lábszárúknak köszönhetően nagyon előnyös számukra a térdtől enyhén bővülő farmer, de a szélesebb szárú, egyenes szabású farmerek is hozzájuk illők lehetnek. A vékony lábúaknak a sötét színűekkel ellentétben a világos és koptatott farmerek állnak jól, hiszen ezek optikailag még tovább karcsúsítják őket, a vastagabb lábúakat a világos színek még inkább erősítik.
- Milyen farmer áll jól a fiús alkatúaknak? Többnyire keskeny derékkal és csípővel rendelkeznek, ezért ők bátran viselhetnek csípőfarmert. A fenék lapossága és a comb vékonysága miatt nekik szintén jól állnak a feszesebb és enyhén bővülő fazonok, valamint a világos színű és koptatott farmerek.
- Milyen farmer áll jól a széles, illetve keskeny vádlival rendelkezőknek? Széles vádli esetében nem szabad túl szűk, vádlira tapadó csőfarmert választani. Ennél jóval alkalmasabb az a fajta, amelyik finoman követi a vádli vonalát. A keskeny vádlit nyugodtan ki lehet hangsúlyozni egy feszülős csőfarmerrel, de mindezt csak akkor, ha fenék és a comb nem túl széles.
- Milyen farmer áll jól az alacsony, illetve magas növésűeknek? Az alacsonyak optikailag növelhetik magasságukat, ha szűk darabokat, vagy élére vasalt, függőlegesen koptatott farmereket viselnek, mert ezek megnyújtják a lábakat. Optikailag szintén nyújt egy 7/8-os, tehát egy szűkebb, boka fölé visszahajtott farmer, amelyet magas sarkú cipővel viselve elegánsabb lehet a megjelenésünk. A magas növésűeknek pedig kifejezetten jól áll a trapézfarmer.
Tippek
- Legyen egy alkatunkhoz igazodó alapfarmerünk, amely lehetőleg sötétkék vagy fekete színű legyen, mindenféle koptatások, díszítések és visszahajtások nélkül. Ez például egy csinosabb blúzzal és blézerrel kombinálva elegáns alkalomra is felvehető.
- A próba során érdemes néhány leülést és guggolást végezni a farmerben, ezzel ellenőrizni tudjuk, hogy mennyire nyúlik, mennyire rugalmas, valóban kényelmes-e számunkra az adott darab.
- Ha mindenhol passzol ránk a farmer, csak például a dereka áll el, vagy túl hosszú a szára, akkor mi, vagy egy varrónő tű és cérna segítségével orvosolni tudja a problémát .
- Övvel nemcsak a bő derekú farmert tudjuk szabályozni, hanem a lapos hasat és a keskeny derekat is ki tudjuk vele hangsúlyozni.
- Magas sarkú cipővel a legtöbb esetben optikailag javíthatjuk megjelenésünket. Szűkebb farmerek esetében lábunkat nyújthatjuk, vagy éppen az egyszerű farmeres öltözetünket tehetjük vele elegánsabbá.
Amire szükséged lehet
- testalkatunk ismerete
- pénz a vásárláshoz
- idő és türelem a próbákhoz
Figyelmeztetések
- A megfelelő farmer kiválasztásához vegyük figyelembe a saját testalkatunkat (elsősorban derekunk, csípőnk, combunk és vádlink méretét, arányait), és a farmer különböző tulajdonságait (fazonját, méretét, derekát, szárbőségét, színét, anyagát és zsebeit)!
- Egy visszahajtott aljú, bővebb szárú farmer mindig a rövid láb látszatát kelti, és esztétikailag sem szép látvány!
- Egy bővebb farmert nem lehet sokféle magasságú cipővel hordani, ezért gondoljuk át, hogy melyik cipővel hordjuk leggyakrabban az adott farmert, és annak megfelelően vágassuk le, és varrassuk fel a nadrág alját!
- A teltebb, esetleg narancsbőrös, de nem feszes alkatok – akár 34-es, akár 44-es méretről van szó – lehetőleg ne viseljenek rugalmas anyagból készült, testhez álló darabokat!