Az álló szoláriumot használni
A lap korábbi változatát látod, amilyen Bianka (vitalap | szerkesztései) 2012. október 29., 20:57-kor történt szerkesztése után volt. (→Lépések)
Hogyan kell az álló szoláriumot használni?
A szolárium jótékony vagy éppen kártékony hatásáról megoszlanak a vélemények, de abban mindenki egyetért, hogy van pár lépés, amit minden esetben érdemes betartani.
Lépések
- Válasszuk ki a bőrtípusunknak megfelelő szoláriumozási fokozatokat! Mielőtt nekilátnánk az ész nélküli barnulásnak, inkább mérjük fel, hogy milyen bőrtípushoz tartozunk, és az milyen fokozatos barnulási lehetőséget biztosít számunkra!
- Fokozatosan kezdjünk el barnulni! Először csak kisebb 2-4 vagy 3-6 perces intervallumokban használjuk a szoláriumot, majd ahogy megszereztünk egy jó alapszínt, utána emelhetjük a szoláriumozás idejét! Amennyiben valami miatt elvesztjük bőrünk már megszerzett barnaságát pl. vírus infekciók után, lázas állapotok után, bőrradírozás után, vagy ha leégtünk, akkor újra vissza kell lépnünk a kezdő fokozatra a barnulásban!
- Ha szeretnénk, kérhetünk védőszemüveget a szoláriumban, amely megvédi a retinánkat az UV-sugárzástól!
- Amennyiben elváltozásra hajlamos anyajegyeink és szemölcseink vannak, mégsem tudunk lemondani a szolárium-használatról, minden alkalom előtt kenjük be a nagyobb, kiálló anyajegyeinket UV-védős szolárium krémmel, amely fokozott védelmet biztosít számukra!
- Tisztítsuk meg a bőrünket! Fontos, hogy szoláriumozás előtt alaposan lemossuk sminkünket, és ha van rá lehetőségünk, akkor arctisztító tonikkal is mossuk le az arcunkat, mivel a meleg hatására kitáguló pórusokba beszivárgó kémiai anyagok és kozmetikumok rendkívül roncsolják bőrünket!
- Vetkőzzünk le teljesen!
- Vegyük le minden ékszerünket és fém tárgyunkat!
- Álljunk be a szoláriumba, úgy hogy minden oldaltól egyenlő távolságra legyünk, és sehol se érjünk hozzá a csövekhez! Többek között ezért is érdemes az álló szoláriumot használni, hisz míg a fekvő gépek esetében a vendégek teste közvetlenül érintkezik a gép felületével, addig álló szolárium esetében ez nincs meg, ami jelentősen csökkenti a higiéniai kockázatokat.
- Változtassuk testhelyzetünk szoláriumozás közben! Az álló szolárium egyik legfőbb előnye a fekvővel szemben, hogy a test minden egyes felületének egyenletes barnulást biztosít, beleértve a hajlatokat is. Ehhez viszont az szükséges, hogy a teljes barnulási idő alatt többször változtassuk testhelyzetünk, például emeljük fel karjainkat, hogy a hónaljunk és a mell körüli rész is szépen lebarnulhasson!
- Azonnal pótoljuk az elvesztett folyadékot szoláriumozás után! Mivel a fokozott napozás erőteljes folyadékveszteséget idéz elő szervezetünkben, nagyon fontos a szolizás utáni fokozott folyadékbevitel, mind a bőrünk hidratáltsága, mind pedig szerveztünk folyadékpótlása szempontjából! Az alacsony vérnyomásúaknál ez még inkább fontos, sőt számukra inkább a fekvő szoláriumot ajánljuk, hiszen a fokozott napozás hatására, akár enyhe szédülés is felléphet náluk.
- Kerüljük a fürdést a szolárium utáni pár órában! A szoláriumozást követő 4 órában kerüljük a fürdést és a zuhanyzást, mivel az hatástalanítja a szolárium hatását! Amennyibe nagyon zavar minket a szolizás utáni speciális illat, akkor már előre kérjünk a szoláriumban olyan sprayt, amely segít semlegesíteni a szoláriumozás utáni illatot!
Tippek
- Amennyiben a szőrtelenítés módjának a gyantázást választjuk érdemes odafigyelni, hogy a gyantázás előtti két napban ne menjünk szoláriumba, mivel a gyantázással a legfelső, bebarnult hámréteget is részben eltávolítjuk, nem csak a szőröket. A gyantázást követő két napban pedig szigorúan tilos szoláriumot használni, mivel a szőrtüszők ekkor még nagyon érzékenyek, így jelentősen hatványozódik a gyulladás esélye.
- Jó tudni, hogy a természetes napfény és így a szolárium is serkenti a szőr növekedését.
- Az érzékeny bőrűeknek inkább a fekvő szolárium ajánlott, ahol külön lehet állítani az arc és test barnítási fokozatait, így könnyebben megelőzhető a legérzékenyebb felület, az arcbőr leégése.
Amire szükséged lehet
- UV-védő krém