Használni a testgyertyát
A lap korábbi változatát látod, amilyen Kiscsillag (vitalap | szerkesztései) 2012. május 30., 10:26-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell használni a testgyertyát? == A testgyertyát évezredek óta használják az alternatív gyógyászatban. Enyhe hő- és vákuumhatásának, valamint az …”)
Hogyan kell használni a testgyertyát?
A testgyertyát évezredek óta használják az alternatív gyógyászatban. Enyhe hő- és vákuumhatásának, valamint az illóolajoknak és a méhviasz hatóanyagának köszönhetően stimulálja a meridiánpontokat, és segít egyensúlyba hozni az energiaaáramlást, ezáltal enyhítve a tüneteket.
Lépések
- A testgyertyát az alábbi esetekre használhatjuk:
- a szervezet tisztítása
- fájdalomcsillapítás
- gyulladások, duzzanatok csökkentése
- váladékokok kitisztítása a szervezetből
- ciszták csökkentése, eltávolítása
- fájdalomcsillapítás
- negatív érzelmek megszüntetése
- fejfájás, migrénes panaszok
- Ne használjuk a testgyertyát nyílt seben, bőrpír esetén, 3 évesnél fiatalabb gyermeknél vagy ha a gyermek idősebb, de láthatóan nem szeretné, ha a felnőtt nem tud legalább 10 percig nyugodtan feküdni (pl. köhög) vagy a gyertya összetevőivel szembeni allergiás reakciók esetén.
- A testgyertyázást lehetőleg ne egyedül végezzük, különösen, ha nehezen elérhető testrészt szeretnénk kezelni. Egyébként is jobb, ha más kezel minket, hiszen így valóban ellazulhatunk.
- Nyugalmas, szél/huzatmentes helyet keressünk. Ez azért fontos, mert a gyertya csak így tud megfelelően égni.
- Készítsünk elő egy tálka vizet, amiben majd el tudjuk oltani a gyertyát.
- Védjük a kezünket és a testfelületet! A gyertyákhoz gyakran csomagolnak egy papír alátétet, de az is jó, ha pl. egy alufóliát csomagolunk köré, ami véd a lehulló pernyétől.
- Gyújtsuk meg a gyertyát a vastagabbik végén, és várjunk kb. fél percet, amíg már alul nem jön ki a füst.
- Helyezzük a gyertyát a kezelendő felületre. Addig égessük (kb. 10 perc), amíg a láng el nem éri a gyertya alján jelzésként szolgáló vonalat.
- Oltsuk el.
Tippek
- Az egyes testgyertyák különbözhetnek illatban és illóolaj-tartalomban, érdemes ezért olyat választani, amelynek illóolaja is jó hatással van ránk. Pl. ha nyugtató hatása miatt használjuk a testgyertyát, akkor válasszunk levendula illatút.
Amire szükséged lehet
- testgyertya
- tálka víz
- gyufa vagy öngyújtó
- gyertyaalátét
Figyelmeztetések
- Fokozottan figyeljünk a tűzveszélyre.
Kapcsolódó források, hivatkozások
- saját tapasztalat
- Body candles
- Body candle