Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Enyhíteni a szénanátha tüneteit

A lap korábbi változatát látod, amilyen 81.182.70.168 (vitalap) 2012. április 5., 14:45-kor történt szerkesztése után volt. (Lépések)

Hogyan kell enyhíteni a szénanátha tüneteit?

Minden ötödik ember szenved a pollenallergiától (szénanáthától), sorra veszünk néhány módszert, amivel csökkenthetőek a tünetek.

Lépések

  1. Menjünk el allergológiai szakrendelésre (háziorvos tud beutalót adni, az allergiatesztet a szakorvosi rendelőben tb költségére elvégzik) A szénanáthát a leggyakrabban a parlagfű és az ürömvirág pollenei okozzák. Ha nem teszünk semmit ez ellen, addig prüszkölünk és könnyezünk, amíg virágzik a növény. A szakrendelésen gyógyszeres megoldást javasolhatnak, vannak azonban egyéb módszerek is.
  2. Kipróbálhatjuk az akupunktúrát is. Általában 10 kezelést javasolnak minden egymást követő nap vagy másnap, majd már csak havi 1 „emlékeztető” kezelésre van szükség.
  3. Hasznos a tünetek enyhítésében a sóterápia, mivel a sószemcsék elpusztítják az allergiát okozó káros sejteket. Ha sóterápiára nem tudunk elmenni, házilag is készíthetünk sószemcsés orrsprayt: két tk sót old fel fél dl meleg vízbe. Ezt töltsd egy fecskendőbe, és már használhatod is. A használatról itt olvashatsz bővebben.
  4. A szöszös ökörfarkkóró megnyugtatja az orr nyálkahártyáját – feltéve, hogy nem pont erre vagy allergiás. Egy befőttes üvegbe tegyél a gyógynövényből, önts rá alkoholt és két hétig napos helyen hagyd pihenni. Majd a leszűrt folyadékból napi három teáskanálnyit fogyassz el teába, vízbe keverve.
  5. A gyulladt szemeket szemvidító fűvel borogathatod.
  6. Fogyasszunk Omega3 zsírsavban gazdag ételeket (tengeri hal, lenolaj), mivel jó hatással vannak az allergiás reakciókra.
  7. Méregtelenítsük a szervezetünket.
  8. A pollennaptárban utána tudsz nézni, hogy melyik allergén mikor a legaktívabb. Az ÁNTSZ oldalán pedig heti bontásban is megtalálod a nagyobb városok esetében, hogy milyen a pollenhelyzet.
  9. Éljünk egészségesebben. Az egészséges szervezet könnyebben felveszi a harcot a betegségek, így a szénanátha ellen is. Ezért ügyeljünk oda táplálkozásunkra, aludjunk eleget és sportoljunk rendszeresen.
  10. Kutyaharapást szőrével: fogyasszunk a pollenszezon előtt pollen mézet. A kis mennyiségben a szervezetbe ily módon bevitt pollen egyfajta védőoltásként működik.
  11. Kerüljük a pollent, amennyire csak lehet. Ha hosszabb ideig a szabadban tartózkodunk a pollenszezonban, utána mindig mossunk hajat, és a háziállatok szőrét is mossuk le.
  12. Fogyasszunk csalánteát és papsajtot, ezek enyhítik a szénanátha tüneteit.

Tippek

  • Kiránduláskor kenj az orrod alá és az orrcimpád belső részére petróleumzselét, melyen megakadnak a pollenek.

Amire szükséged lehet

  • szakorvosi vizsgálat
  • pollennaptár
  • petróleumzselé
  • egészségesebb ételek Omega3 zsírsavakkal
  • csalántea
  • papsajt
  • akupunktúrás kezelés
  • méz
  • szemvidító fű
  • szöszös ökörfarkkóró
  • sóterápia vagy só és meleg víz oldata

Figyelmeztetések

  • Szokjunk le a káros szenvedélyeinkről (dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás).

Kapcsolódó források, hivatkozások

3 természetes módszer a pollenallergia ellen Tanácsok pollenallergia ellen Top 10 megoldás pollen allergia ellen

Az oldal szerzői

Kiscsillag