Felhőt csinálni egy palackban
Hogyan kell felhőt csinálni egy palackban?
Bár iskolásként sokan idegenkednek/idegenkedtek a reáltárgyaktól, a kísérletezést általában mindenki szereti, és könnyebb is általa megérteni a természetben játszódó folyamatokat, például a felhők keletkezését.
Lépések
- Távolítsuk el a palackról a címkét, és alaposan öblítsük ki. Ne használjunk hozzá szappant vagy mosogatószert, s ne szárítsuk meg belül.
- Öntsünk egy kevés nagyon meleg vizet a palackba. Helyezzük vissza a kupakot, és rázzuk fel jók, hogy a cseppek a falára tapadjanak, majd a felesleges vizet öntsük ki.
- Gyújtsunk meg egy gyufát, és óvatosan dobjuk bele a palackba. Rázzuk fel, hogy a gyufa kialudjon.
- Gyorsan rakjuk vissza újra a kupakot, és előre-hátra rázzuk két-háromszor.
- Mindkét kezünket használva, amilyen erősen csak tudjuk, nyomjuk össze a palack közepét. Majd hirtelen mindkét kezeddel engedd el (ezzel szimuláljuk a hőmérséklet- és nyomásváltozást).
- Néhány összenyomás után meg kell jelennie a felhőnek, amikor elengedjük a palackot.
Tippek
MEGJEGYZÉS: Add meg a tippeket, amik segítik az olvasót a megvalósítás során. Minden új tippet egy csillaggal (*) kezd! Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
- Első tipp
Amire szükséged lehet
MEGJEGYZÉS: Sorold fel azokat a dolgokat, amire szükség van a megvalósítás során. Minden szükséges eszközt új sorba írj, az elején egy csillaggal (*). Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
- Első szükséges dolog
Figyelmeztetések
MEGJEGYZÉS: Amennyiben szeretnéd az olvasókat figyelmeztetni valamire a témával kapcsolatban, azt itt tudod megtenni. Minden figyelmeztetést új sorba írj, az elején egy csillaggal (*). Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
- Első figyelmeztetés
Kapcsolódó videók
MEGJEGYZÉS: Ha találsz a témához kapcsolódó Youtube videót, akkor azt itt tudod befűzni az oldalba. Ehhez nem kell más tenned, mint az „IDE” szó helyett beírnod a kiválasztott Youtube videó egyedi kódját!
Kapcsolódó források, hivatkozások
MEGJEGYZÉS: Az alábbi minta alapján add meg azokat a webcímeket és a hozzájuk tartozó rövid leírást, amit forrásként használtál, illetve szorosan a témához kapcsolódnak. Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!