Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Kangoo cipőt vásárolni

A lap korábbi változatát látod, amilyen Andi02 (vitalap | szerkesztései) 2012. január 9., 16:10-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell kangoo cipőt vásárolni? == A kangoo (egy speciális cipővel végzett mozgásforma) egyre népszerűbb sport hazánkban is. Elterjedésének több oka v…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Hogyan kell kangoo cipőt vásárolni?

A kangoo (egy speciális cipővel végzett mozgásforma) egyre népszerűbb sport hazánkban is. Elterjedésének több oka van: kangoo edzés közben több kalóriát égethetünk el, mint más mozgásformákkal, kíméli az ízületeket és izmokat (eredetileg rehabilitációs céllal fejlesztették ki), ráadásul nagyon szórakoztató is. A kangoo cipőt használhatjuk futáshoz, edzhetünk benne otthon, de egyre több fitness teremben is tartanak kangoo órát. Az alábbi cikkben a megfelelő cipő kiválasztásához adunk tippeket.

Lépések

  1. Megéri? Először is döntsd el, hogy biztosan szeretnél-e kangoo-zni. A cipő ugyanis b. 60-70 000 Ft-ba kerül, így komoly befektetést jelent. Érdemes először 1-2 órára elmenni, hogy megtudd, milyen is a mozgásforma, mennyire tetszik neked, és szeretnéd-e hosszú távon is űzni.
  2. Lábméret: A kangoo cipő méretezése a következő (forrás: Használati utasítás a kangoo cipőkhöz)
  3. Súly: Túlsúlyosaknak sem kell attól tartaniuk, hogy eltörik alattuk a cipő, bátran kangoo-zhatnak. Azoknak ugyanakkor, akik jelentős súlyfelesleggel rendelkeznek, érdemes esetleg PRO modellt vásárolniuk. Ezeknek a cipőknek az ugráló része keményebb (a félkörív (Shell) például szélesebb és hosszabb). Keményebb edzésre vágyóknak is egyébként ezt a modellt ajánlják.
  4. Gyerekcipő: A szülők a gyerekekkel együtt is élvezhetik a sport örömét, hiszen kifejezetten gyerek modellek is vannak, mégpedig a Power Shoe széria. Ennek a cipőnek a használata 18 és 55 kg között ajánlott.
  5. Karbantartás: A kangoo cipő karbantartást is igényel, az egyes részeinél a következőkre ügyeljünk:
    1. A T-rugót (T-Spring) 60-80 óra után cseréljük.
    2. A cipőbetét 30 fokon gépben is mosható, de tilos centrifugálni!
    3. A cipőcsatokat időnként olajozzuk meg, ha már nehezen lehet őket becsatolni!
    4. A félkörívet (Shells) is érdemes időnként cserélni. Ha szabadban használjuk a cipőket, akkor sűrűbben, ilyenkor ugyanis jobban igénybe van véve a felület.

Tippek

  • Ha nem szeretnéd megvenni a kangoo cipőt, mert túl drágának találod, akkor sem kell lemondanod a kangoo edzésről! Azokban a fitness termekben, ahol tartanak órát, bérelhetsz is néhány száz forintért (általában 4-500 Ft a bérlés egy alkalomra).

Figyelmeztetések

  • Sok online oldalon kínálnak kangoo cipőket nagyon kedvező (akár 20-25 000 Ft-os) áron, de jó, ha elővigyázatosak vagyunk! Előfordulhat például, hogy hiányzik a sarokemelő szárny (ez elsőre nem is szembetűnő, látszólag a cipő ugyanolyan, mint amit a hivatalos boltban is kínálnak), vagy az „alig” használt cipő valójában már hordhatatlan.

Amire szükséged lehet

  • Lábméret
  • Elővigyázatosság

Kapcsolódó videók

Felhasznált források, kapcsolódó webcímek

Az oldal szerzői

Andi02