Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Küzdeni a levélszemét ellen

A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2012. január 3., 19:26-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell küzdeni a levélszemét ellen? == Ha unod már, hogy nap, mint nap kéretlen levelekkel (spam) telik meg a postafiókod, itt az idő, hogy tégy néhány…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Hogyan kell küzdeni a levélszemét ellen?

Ha unod már, hogy nap, mint nap kéretlen levelekkel (spam) telik meg a postafiókod, itt az idő, hogy tégy néhány olyan óvintézkedést, amivel jelentősen csökkentheted a levélszemetek számát.

Lépések

  1. Ne posztold e-mail címedet nyilvános helyeken. Kutatások szerint a spamküldők legnagyobb része a fórumokon, weboldalakon elérhető e-mail címeket gyűjti adatbázisába, majd ezekre a címekre küld kéretlen levelet. Ha mindenképpen meg kell adnod egy e-mail címet, mondjuk egy weboldalon, akkor tedd fel képként, így az e-mail címeket gyűjtő robotok nehezebben tudják begyűjteni elérhetőségedet.
  2. Használj spamszűrő programot. Ezek lehetnek kifejezetten a levelezőrendszerbe beépülő programok, vagy a vírusirtó részeként kapható spamszűrő alkalmazások.
  3. Használj „eldobható e-mail címet. Ha csak azért adod meg az e-mail címedet, hogy letölts valamilyen ingyenes dolgot, akkor használj kifejezetten erre a célra készített ingyenes e-mail címet, ne azt, amit naponta használsz.
  4. Jelentsd be, ha kéretlen levelet kaptál. A Nemzeti Média- és Hírközlési hatóság oldalán jelezni tudod, ha kéretlen hirdetést vagy egyéb levélszemetet kaptál. Ezen kívül a http://hu.spam.wikia.com/wiki/Kezd%C5%91lap oldalon is jelezheted, ha spam-ot kaptál.


Tippek

  • Ha valahol megadod a címed, vedd a fáradságot és olvasd el az apró betűs részt.


Amire szükséged lehet

  • Spamszűrő
  • Eldobható e-mail cím


Figyelmeztetések

  • A spam számos esetben nem csak kellemetlen, de veszélyes is lehet, ezért ne kattints rá az ismeretlen feladóktól érkező levelekben található csatolmányokra, még a képekre sem, mert vírusos lehet a géped.
  • A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság felügyeleti eljárást indíthat a spammer ellen a 2001. évi CVIII. törvény (Ekertv.) 14. § (2) alapján. Ha bebizonyosodik, hogy a címzett nem járult hozzá a reklámlevél küldéséhez, kéretlen elektronikus hirdetéssel kapcsolatos felügyeleti eljárás indul, mely szankciója pénzbírság lehet.


Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Bya, Hogyankell