Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Kiszívott nyakról eltüntetni a foltot

A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2023. november 15., 14:31-kor történt szerkesztése után volt. (Visszaállítottam a lap korábbi változatát 89.134.168.53 (vita) szerkesztéséről Hogyankell szerkesztésére)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Szerkesztés Hogyan kell a kiszívott nyakról eltüntetni a foltot?

Kiszivott nyak.jpg

Játékból vagy szenvedélyből sokan szívják ki a kedvesük nyakát vagy más testrészeit, de van, akinek zavaró a bőrön megjelenő folt. Ilyenkor az alábbi módszerek segíthetnek a kiszívott nyak orvoslásában.

Szerkesztés Lépések

Szerkesztés Jegelés

  1. Ha a mélyhűtőben van jégkocka, boríts a tartóból néhányat egy konyharuhára vagy törölközőre, majd tedd a foltra.
  2. Jégkocka helyett használhatsz bármilyen mélyhűtött dolgot (borsó, jégkrém, hús stb.) is, csak ezeket fel kell használnod – vagy kidobnod –, ha kiolvadnak.
  3. Ha épp semmi sincs a mélyhűtőben, rakj be pár percre egy kanalat, majd nyomd a foltra. (Amíg egy kanállal a nyakadat jegeled, egy másikat tegyél a mélyhűtőbe, így amikor az első felmelegszik, szünet nélkül folytathatod a jegelést.)
  4. A jeges borogatást legfeljebb 20 percig alkalmazd, vagy amíg nagyon kényelmetlen nem lesz.

Szerkesztés Kikefélés

  1. Keress egy új, merev sörtéjű fogkefét, vagy egy sűrű fogú fésűt.
  2. Gyengéden kezdd el masszírozni a fogkefével vagy a fésű fogaival a foltot. Koncentrikus köröket rajzolj, ne vonalakat!
  3. Ha úgy érzed, már eleget masszíroztad a foltot, hagyd abba, és várj 15 percet. A pirosság és a duzzanat lehet, hogy fokozódik, de kevésbé lesz nyilvánvaló, hogy mitől keletkezett.
  4. A fent leírtak szerint jegeld a foltot.

Szerkesztés Kidörzsölés

  1. Ez a módszer fájdalmas lehet – csak akkor próbáld ki, ha bírod!
  2. Fogj egy nagyobb pénzérmét az egyik kezedbe, a másikkal pedig feszítsd meg a bőrt, ahol a folt van.
  3. Az érme szélével kezdd el lassan és erősen dörzsölni a foltot, mintha a kemény vajat akarnád szétkenni a kenyéren. Olyan erősen nyomd, amennyire csak tudod – de ügyelj arra, hogy ne sértsd fel a bőrt, ne kezdj vérezni. A lényeg, hogy a szívás miatt megrepedt hajszálerekből a bőr alsóbb rétegeibe nyomd át a vért.
  4. A dörzsölés is piros nyomot hagy a bőrön, de ez hamarabb elmúlik, mint a kiszívás okozta folt. Ha mégsem, csak úgy látszik majd, mintha nagyon erősen megvakartad volna a nyakad.(figyelem túlzott gyorsasággal több véraláfutás jelentkezhet a bőrön)

Szerkesztés Masszírozás

  1. A fenti két módszer finomabb változata: az ujjaiddal masszírozd a foltot.
  2. Lehetőleg a kiszívás után azonnal kezdd el, hogy segítsd a vérkeringés helyreállítását.
  3. Ha sokszor és kitartóan ismétled, a folt halványabb lesz – még ha nem is tűnik el teljesen.

Szerkesztés Melegítés

  1. Ha a folt nem múlik el, esténként engedj forró vizet egy tálba, és keress egy kisebb törölközőt vagy törlőkendőt.
  2. A kendőt mártsd a forró vízbe, majd borogasd vele a foltot.
  3. Ismételd minden este, amíg el nem tűnik a kiszívás nyoma.

Szerkesztés Krémezés

  1. Kenj egy réteg fogkrémet a foltra. Várj pár percet, majd töröld le egy meleg vizes törlőkendővel.
  2. Ha van a háznál, visszérkrémmel, gyulladáscsökkentő sportkrémmel vagy K-vitamin tartalmú krémmel is próbálkozhatsz.
  3. Aloe verával vagy kövirózsa levelének levével is bedörzsölheted a foltot, mindkettő csökkenti a gyulladást és segíti a gyógyulást.

Szerkesztés Ha semmi sem segít

  1. Vastagon felvitt alapozóval jelentősen halványíthatod a foltot. A tökéletesebb hatás kedvéért tehetsz rá púdert is. Arra ügyelj, hogy a nyakon általában világosabb a bőr, mint az arcon! Ne csak a foltra, hanem a környékére is tegyél sminket, hogy a fedetlen és a kezelt bőrfelület között észrevétlen legyen az átmenet.
  2. Vegyél garbót – nyáron vékony anyagból készült, ujjatlan, garbó nyakú felsőt is viselhetsz. Ha más testrészeden, például a mellkasodon vagy a válladon van a kiszívás, akkor ennek megfelelően takaró ruhadarabokat válassz.
  3. Ha hosszú a hajad, hordd kibontva, vagy oldalra húzva fond be, hogy takarja a foltot.
  4. Köss a nyakadra egy vékony sálat – ha ez nem szokásod, és valaki nagyon feszegetné a témát, esetleg azt is mondhatod, hogy megfáztál.
  5. Előre találj ki valamilyen magyarázatot a foltra, hogy ha valaki észrevenné, ne kelljen gondolkodnod. Ha a nyakadon van a folt, és göndöríted/vasalod a hajad, akkor a hajvasalóra vagy a hajsütő vasra is foghatod a nyomot. Ha a válladon vagy egyéb helyen szívták ki a bőrödet, akkor valamilyen ütésre utalj – például egy erősen betaláló pingponglabda hagy ilyen foltot.
  • Vannak, akik a hideg és meleg borogatás váltogatására esküdnek – ez esetben pár percig jéggel teli törölközőt, majd pár percig forró vízbe mártott anyagot szoríts a foltra.
  • Egy jégkockával erősebben dörzsölve a foltot tovább fokozhatod a hatást. Néhány perc után hagyj egy kis szünetet, mert a közvetlenül a bőrre nyomott jég még fagyási sérülést is okozhat.

Szerkesztés Amire szükséged lehet

  • Jégkocka vagy fagyasztott élelmiszer, törölköző
  • Fogkefe vagy fésű, esetleg pénzérme
  • Meleg víz és törölköző vagy törlőkendő
  • Visszérkrém, sportkrém, K vitamin tartalmú krém vagy fogkrém
  • Aloe vera esetleg kövirózsa leve
  • Alapozó
  • Garbó, esetleg egy sál

Szerkesztés Figyelmeztetések

  • A fogkefés/fésűs módszer, illetve az erős dörzsölés a nagyon erősen kiszívott nyaknál nem mindig tünteti el a foltot, inkább csak szétterjeszti és elhalványítja.
  • Ha nagyon erősen dörzsölöd a foltot a pénzérmével, annak zúzódáshoz hasonló, kékes nyoma maradhat. Lehet, hogy ebből nem lehet majd arra következtetni, hogy kapcsolatban élsz, de ez sem lesz kevésbé feltűnő.
  • A kiszívott folt általában pár naptól egy hétig terjedő idő alatt tűnik el – a fenti módszerek sok esetben csak ezt az időt rövidítik le. Állásinterjú, fotózás vagy valamilyen nagyobb jelentőségű esemény előtt inkább kérd meg a párodat, hogy ne szívja ki a bőröd.

Szerkesztés Kapcsolódó videók

Szerkesztés Források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Hogyankell, JViki