Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Cikkek:Tippek a májbetegségben szenvedő kutyák etetéséhez

A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2022. december 28., 08:42-kor történt szerkesztése után volt. („Cikkek:Tippek a májbetegségben szenvedő kutyák etetéséhez” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan)))
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)


Tippek a májbetegségben szenvedő kutyák etetéséhez

Barfshop.hu - 2022 december - LinkMarketing - 2.jpg

Felfedezni, hogy a szeretett kutyádnak valamilyen egészségügyi problémája van, mindig nehéz feladat. Ha az állatorvostól pedig olyan szavakat hallasz, mint „májbetegség” vagy „hepaticus encephalopathia” - a máj betegsége miatt létrejött agykárosodás - akkor a gondolataid könnyen a negativitás spiráljába kavaroghatnak.

A legjobb ilyenkor azonban, ha ilyenkor nem esel kétségbe, hiszen számos módszer létezik arra, hogy a kutyád visszanyerje a mentális és a fizikai egészségét. Az egyik ilyen az étrendje módosítása, amely könnyedén megoldható a BARFSHOP.hu komplett barf menüivel, illetve a porciózáshoz ideális fagyasztott húsok segítségével.

De előbb nézzük meg, honnan ismerhető fel a májbetegség a kutyáknál!

A máj tulajdonképpen a kutyusod testének szűrőrendszereként funkcionál, és percenként képes akár két liter vért is méregteleníteni. A májbetegség esetén azonban ez a fontos emésztést segítő mechanizmus nem tud megfelelően működni. Így a savas kémhatású méreganyagok a véráramba kerülnek, ami továbbszállítja őket a mirigyekhez, az izületekhez, az izmokhoz, az agyhoz, az idegekhez és más egyéb fontos szervekhez.

A leggyakoribb tünetekhez tartozik az étel iránti érdeklődés hiánya, a hányás, a rohamok, a bőr, a szem vagy a nyálka besárgulása, illetve a sárgaság mindenfajta jele, de a normálnál nagyobb mennyiségű vizelet is intő jel lehet.

Étrendbeli változtatások

Túl sok zsíros, vörös húst helyett próbálj meg áttérni a könnyebben emészthető fehér húsok adagolására, és a máj terhelésének csökkentése céljából egy összetettebb szénhidrátforrás biztosítására, mint amilyen például a zab vagy a bulgur. Emellett javasoljuk még, hogy egészítsd ki a kutyusod étrendjét a My Bulldog Herbs Detoxify tisztítóhatású gyógynövénykeverékkel, amely segít a méregtelenítésben.

Ha továbbra sem javul a helyzet, akkor házilag is készíthetsz májkímélő eledeleket. Ennek megvalósításához főzz meg például egy tojást, ½ csésze zabpelyhet és ¾ csészényi mennyiséget a Livi’s Green csirkenyesedékből! Majd miután összekeverted őket, adj hozzájuk még ¾ csésze túrót és ½ csésze sütőtökkonzervet - fontos azonban, hogy adalékmentes legyen! Ezek után pedig már tálalhatod is.

További felhasználható élelmiszerek

Függetlenül attól, hogy vényköteles táplálékot vagy házilag főzött eledelt biztosítasz a kutyád számára, akad még néhány olyan élelmiszer, amelyek használatát érdemes megfontolni. Ilyenek például a tejtermékek - a joghurt, a kecskesajt és ricotta - illetve a kiváló minőségű fehérjeforrásnak számító csirke- és pulykacsontok. De szuperül alkalmazható még az árpa, mint rostforrás, és a halolaj kiváló az Omega-3 zsírsavak beviteléhez.

Etetési rutin megváltoztatása

Végezetül a napi egy-két étkezés helyett érdemes inkább több kisebb adagra áttérni, mivel ez elősegítheti a jó emésztést, és csökkentheti a máj terhelését. Így ahelyett, hogy megpróbálna megbirkózni nagy mennyiségű bevitt élelmiszerrel, lehetősége van arra, hogy egyszerre kisebb adagokat dolgozzon fel.