Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Cikkek:Harmadik trimeszter: a 36 hetes magzat

A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2022. november 24., 07:54-kor történt szerkesztése után volt. („Cikkek:Harmadik trimeszter: a 36 hetes magzat” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan)))
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)


Harmadik trimeszter: a 36 hetes magzat

Bubbaland.hu - 2022 november - LinkMarketing - 2.jpg

A várandósság egyik legizgalmasabb időszakának számítanak az utolsó hetek. Ilyenkor a legtöbb kismama teljes izgatottságban és egyre türelmetlenebbül várja, hogy eljöjjön a szülés pillanata, és végre a karjaiban tarthassa a kicsit.

Mit várhatsz ebben az időszakban?

Ha még nem szerezted be, érdemes a Bubbaland.hu babafészek kínálatából megvásárolni a megfelelő darabodat. Ez lesz ugyanis a kedvenc eszközöd, ha megszületik a kicsi, és végre hazajöhettek a kórházból!

Benne édesebb és nyugodtabb az alvás már az újszülöttnek is, és a lakásban bárhová magaddal viheted majd, hogy mindig szemmel tarthasd a család legkisebb, legtörékenyebb tagját. Ha még hiányzik egy pár dolog a babafelszerelések közül, most elérkezett az idő arra, hogy teljessé tedd a készletet!

Hiszen lassan, de biztosan közeleg a szülés pillanata. A kicsi is elkezd apránként felkészülni a nagy eseményre, ezért is helyezkedik kicsit lejjebb a medencében, aminek köszönhetően a rekeszizmokra irányuló nyomás enyhül, s így újra könnyedén veheted a levegőt.

Az elmozdulásnak olyan pozitív következménye is van, hogy a gyomor is kicsit kedvezőbb helyzetbe kerül, így újra jól fognak esni a finom falatok, még ha nagyobb mennyiségeket továbbra sem tud egyszerre befogadni, akkor is.

Gyakrabban találkozol az orvossal

Mostantól szorosabb felügyelet alá kerülsz, hiszen jóval sűrűbben kell találkoznod az orvosoddal, a terhesgondozás ilyenkor már heti rendszerességgel zajlik. Nyomon követik a testsúlyod változását, és a vérnyomást is minden alkalommal ellenőrizni fogják.

Biztosan örülsz neki, hogy a pocaklakó szívhangját is meghallgathatod. Az NST vizsgálattal a magzat szívműködését és mozgását, valamint a méh összehúzódásait követik figyelemmel.

Az a fránya vizesedés

Ebben az időszakban már nagyon gyakori, hogy feldagadnak a lábaid, főleg esténként. Mostantól fordíts nagyobb gondot arra, hogy eleget pihenj! Mivel egyre nagyobb súllyal kell megbírkóznia a testednek, ez még a járásodban is megmutatkozik, s egy kissé imbolygónak tűnik a mozgásod, amikor jössz-mész. A gerinc és a medence is igazodik a súlyban bekövetkező változásokhoz, aminek sajnos igen gyakran hátfájás is a következménye.

Nem könnyíti meg a dolgodat, hogy a hátfájás jellemző jele annak, ha megindul a szülés, s ebben az időszakban már biztosan izgatottan figyeled az előjeleket. Ha bizonytalan vagy abban, mikor érdemes a kórházba rohanni, s mikor nem, inkább vegyétek át alaposan az orvossal ezt a kérdéskört.

A szülés megindulásának jelei

A hátfájás mellett a derékfájás is nagyon jellemző tünet, ahogy a medencénél, illetve a végbélnél érezhető erős nyomás, a görcsök és a magzatvíz elfolyása is mind arra utalnak, hogy elérkezett az idő!

A Braxton Hicks összehúzódások időnként megtévesztik az embert, s előfordulhat emiatt téves riasztás is, ezért nem árt tudni róla, hogy ezek akár már a 30. terhességi héttől jelentkezhetnek, s nem jelentik a vajúdás kezdetét, hanem a testednek segítenek a felkészülésben a nagy napra.