Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Cikkek:Mit érdemes tudnod a csepegtető szalagról

A lap korábbi változatát látod, amilyen ALH Consulting Kft. (vitalap | szerkesztései) 2022. november 22., 08:45-kor történt szerkesztése után volt.


Mit érdemes tudnod a csepegtető szalagról?

Httpsszomszedkert.hu - 2022 november - Cikk2.jpg

Ha azt szeretnéd, hogy a növényeid szépek legyenek és egészségesen fejlődjenek, akkor oda kell figyelned az öntözésre. Nemcsak a víz mennyisége, hanem annak intenzitása is fontos. Sőt még az is sokat számít, hogy a víz pontosan hogyan érkezik hozzájuk.

A legtöbb az esetben a vizet felülről szórjuk a területre, vannak azonban olyan növényfajták, amik nem szeretik az “esőztető” vízellátást. Számukra sokkal jobb megoldás egy csepegtető öntöző, aminek fő eleme a csepegtető szalag.

Mi csepegtető szalag szerepe?

Ha épp a megfelelő változatot keresed, akkor figyelmedbe ajánljuk a Szomszedkert csepegtető szalagjainak kínálatát. Itt kizárólag magas minőségű, márkás fajtákat találsz, amikkel profin tudsz öntözni. Kíváncsi vagy, hogy mit érdemes tudni a csepegtető rendszerről? Akkor olvass tovább, most ugyanis erről lesz szó.

A szalag lényegében ugyanazt a szerepet látja el, mint a hagyományos öntözőrendszerekben a csövek. Amikor működésbe hozzuk, akkor ezen keresztül áramlik át a víz egészen addig, amíg ki nem jut a rendszerből. Tulajdonképpen egy vékonyfalú, de rendkívül ellenálló csőről van szó, ami alacsony nyomáson üzemeltethető.

A csepegtető szalagot nagyon sokoldalúan lehet használni, hiszen számos növényfaj vízellátására alkalmas. Veteményesekben, házi kiskertekben is hatékonyan lehet használni, de a mezőgazdasági területeken is jó szolgálatot tesz.

A legtöbb zöldség, például a paprika, a paradicsom vagy az uborka is csepegtetéses módon szeret vízhez jutni. A gyümölcsök közül pedig az eper és a dinnye öntözéséhez is remek alternatívát jelent.

Mit kell tudnod a telepítésről?

A szalag telepítéséhez először is rá kell szerelni az indító elemeket a megfelelő kialakítású KPE csőre. Ha ezzel megvagy, akkor a szalagokat rá kell erősítened az indítókra, majd pedig ki kell terítened őket az öntözni kívánt területre, ahol a növények sorokba vannak ültetve.

Figyelj rá, hogy a szalagok mindig pontosan a növénysorok közé kerüljenek. Mielőtt használatba vennéd, mindenképp csinálj egy nyomáspróbát, így ugyanis még időben fényt tudsz deríteni az esetleges hibákra.

Hogyan működik a szalag?

Ha minden alkatrész és kisebb tartozék is a helyére került, akkor engedd meg a csapot. Így a víz át fog haladni a rendszeren, majd pedig a lyukakon keresztül kifolyik a talajra. A növények innen fogják felszívni azt a nedvességet, amire szükségük van.

Mivel a szalagokban alacsony a nyomás, ezért a víz lassan halad, a lyukakon pedig alacsony intenzitással csepeg ki. Innen ered a rendszer neve is. Ezáltal az öntözést úgy tudjuk megvalósítani, hogy a víz lassan ér el a növények gyökeréhez, de folyamatosan folyik.

Láthatod, hogy nem minden esetben jó választás az “esőztető” öntözés, mert vannak növények, amik nem szeretik. Ilyenkor remek alternatívát jelent a csepegtető öntöző, aminek a telepítése nagyon egyszerű. Csak néhány fontos dolgot kell tudnod, hogy profi végeredményt kapj!