Sörpongozni
A lap korábbi változatát látod, amilyen Bgyorfi (vitalap | szerkesztései) 2018. január 16., 10:48-kor történt szerkesztése után volt.
Szerkesztés Hogyan kell sörpongozni?
A sörpong, vagy más néven sörpingpong (beerpong) egy rendkívül népszerű ivós játék. Legálisan csak 18 éven felüliek szerezhetik be egyik elengedhetetlen kellékét, vagyis az alkoholban gazdag sert. Elődjének az 1960-as években született Beirut nevű játék tekinthető, amely az amerikai kampuszok hallgatóinak kedvelt elfoglaltságból nőtte ki magát. Hangolódj mostantól sportos kikapcsolódással az előtted álló partykra!
Szerkesztés Lépések
- Alkoss csapatokat!
- Hivatalosan két-két főből álló csapatok küzdenek egymással a játék folyamán.
- A kezdésért a csapatok tagjai egymás szemébe nézve, egyszerre és felválta dobnak. Először az egyik csapat első játékosa és a másik csapat első játékosa. Ugyanezen logika mentén következnek a második játékosok. Aki először szerez találatot, azt illeti majd meg a kezdés joga.
- Amennyiben három kör után sem sikerül eltalálni egyetlen poharat sem, a csapatok kő-papír-olló segítségével döntik el a kezdés sorsát.
- Rendezd be a játék terepét! Összesen, a formális szabályok szerint 22 pohár szükséges a játék lejátszásához, 10-10 darab, háromszög alakban, az asztal végén elhelyezve. További 2 pohár vizespohárként funkcionálva, a labda tisztíthatósága céljából szükséges.
- Kezdődjék hát a közdelem!
- A játék célja az ellenfél poharainak eltüntetése. Az a csapat lesz a győztes, amelyiknek hamarabb sikerül teljesítenie ezt a küldetést.
- A kezdő csapat megkapja mindkét labdát, és elindíthatja a játék menetét. Innentől kezdve a győztes csapat szerzi meg a kezdés jogát. Az ellenfél akkor dobhat, ha már a kezdő csapat mindkét tagja eldobta a labdát. Kivételt képez ez alól, ha mindketten találatot szereztek, így visszakapják a labdát, és újra dobhatnak.
- Az egyik csapat által sikeresen eltalált pohár tartalmát minden esetben az ellenfél fogyasztja el, majd üres poharát további „bizonyítékként” a játék befejezéséig épségben megőrzi.
- Hogyan kell érvényesen találatot szerezni?
- Kétféle elfogadott módja ismert, a dobás, valamint a pattintás.
- Pattintott találatszerzés automatikusan két pohárral lesz egyenlő, így az adott poháron kívül egy tetszőleges másikat is meg kell innia a védekező csapatnak. Első pattanás után a dobás a védekező csapat számára kivédhetővé, kézzel elkaphatóvá válik.
- A dobás csak akkor érvényes, ha a dobójátékos az asztal ellenkező végén áll, és mindkét lába a földet éri a dobás pillanatában. A játékos könyökének mindvégig a játéktéren kívül kell maradnia, tehát semmiképpen sem nyúlhat az asztal fölé.
- Vágj vissza!
- A revans játékba építésével lehetőség adódik egy plusz opcióra. Ezáltal az ellenfél azon játékosa dobhat, aki ellen a találatot elkövették.
- Dupla haszonnal kecsegtet csapatának az így szerzett találat, ezzel összefüggésben pedig extra veszteséggel járhat az elhalasztott dobás. Így egy helyett két sör kerül majd siker, illetve kudarc esetén is elfogyasztásra.
- Létező opció a csapattagok közös sörfogyasztása dupla találat esetén, nem kötelező az egyik játékosnak egyedül elfogyasztani azt.
- Utolsó pohárra mért sikeres találatkor is él a revans lehetősége. Amennyiben az ellenfélnek két utolsó pohara maradt csupán fent az asztalon, érvényes revans esetén egyetlen egy darab pohár nyerhető el.
- A revans dobásai nem számítanak be a játék sorrendjébe, csupán felhasználható opcióként megszakítanak egy-egy dobást.
- Fogynak a poharak? Rendezd őket! Egy kis idő elteltével, és jó pár elfogyasztott ital után tapasztalható, hogy egyre nehezebb sikeresen játszani. A játék alatt pontosan ezért két rendezés is kérhető 6,5,4,3 vagy 2 sör ellenfél asztalán tartózkodásakor.
- Elnagyoltad a dobást?
- Túldobásnak nevezik ezt a szituációt. A labda ekkor nem éri a poharat, de még az asztalt sem. A védekező csapat elkaphatja a dobást, megtörténtekor a támadó csapatnak innia kell!
- Egynél kevesebb sör van a másik asztalfélén? Így már nem alkalmazhatod az elkapást.
- Legyél nagylelkű! Némi vigaszdíjként a győztes csapat felajánlhatja megmaradt poharainak tartalmát a vesztes fél javára.
Szerkesztés Tippek
- 22 pohár helyett kevesebb pohárral, 2-2 főnél több csapattaggal is játszható!
- A hivatalos szabályok szerint sörrel illendő játszani, de nyugodtan variálható bármilyen más itallal. A játék akár üdítőitalokkal is kipróbálható, tehát szabad fantáziára bízható. Nem szükséges az összes pohárba italt tölteni, vegyíthető az asztalon lévő kínálat.
- Unod már a játékszabályokat? Próbáld ki a játékot teljes életnagyságban! Műanyag poharak helyett hatalmas italos hordók, jól feltöltve alkohollal, pingpong labda helyett pedig óriási felfújható labda! A szabályok annyiban változnak, hogy találat esetén az egész csapatnak vagy társaságnak innia kell. A játék addig tart, amíg el nem fogy az adott hordó.
- Barátaiddal teremtsetek új szabályokat, kiskapukat, játszatok önfeledten!
Szerkesztés Amire szükséged lehet
- Műanyagpoharak,
- két pingponglabda,
- nagyjából 2,43 m hosszú, 0,61 m széles és 70 cm magas asztal,
- egy-két karton sör,
- versenyszellemű játékosok,
- egy kis kézügyesség.
Szerkesztés Figyelmeztetések
- Érdemes kifejezetten a játék céljából asztalt beszerezni, ugyanis ragacs foltokkal és jó sok takarítással jár majd a rendszeres játék. A speciális hossz és szélesség tartása előny, de nem szükséges feltétele a játéknak!
- Csak óvatosan a sörök elfogyasztásával, könnyedén, a szó szoros értelmében megrészegíthet!