Megnézni az elfelejtett wifi-jelszót
A lap korábbi változatát látod, amilyen JViki (vitalap | szerkesztései) 2017. április 26., 11:17-kor történt szerkesztése után volt. (→Lépések)
Hogyan kell megnézni az elfelejtett wifi-jelszót?
A legtöbb eszköz az első csatlakozáskor megjegyzi a wifi jelszavát, ezért egy idő után hajlamosak vagyunk elfeledkezni róla. Ha viszont új kütyüt veszünk, vagy egy vendég szeretne csatlakozni a hálózatunkhoz, nem mindig jut eszünkbe a megfelelő karaktersorozat. Ilyenkor érdemes megpróbálkozni az elfelejtett wifi-jelszó megjelenítésével, mielőtt újrakonfigurálnánk az egész routert.
Lépések
- Windows rendszerben kattints a wifi erősségét mutató ikonra a képernyő jobb alsó sarkában.
- A megnyíló kis ablak alsó részén kattints a „Hálózati és megosztási központ megnyitása” linkre (angolul: Open Network and Sharing Center).
- A megnyíló ablakban a képernyő bal oldalán található egy menü, ebben kattints az Adapterbeállítások módosítása (Change adapter settings) lehetőségre.
- A rendszer által felkínált kapcsolati lehetőségek között keresd meg a wifit. A zöld, jelerősséget mutató ikon alapján könnyen be tudod azonosítani, de általában a neve is árulkodó (Vezeték nélküli hálózati kapcsolat / Wireless Network Connection).
- Kattints a wifi ikonjára az egér jobb gomjával.
- A megjelenő menüben válaszd az Állapot (Status) megnyitását.
- Az előugró ablakban a wifi hálózat alapvető adatait látod. Keresd meg középen a Vezeték nélküli tulajdonságok (Wireless Properties) gombot, és kattints rá.
- Az ablak felső részén kattints a Biztonság fülre.
- A harmadik sorban, a Hálózat biztonsági kulcsa felirat mellett szerepel a korábban beállított wifi-jelszó. Ha a betűk és számok helyett csak csillagokat (pöttyöket) látsz, pipáld ki alatta a Karakterek megjelenítése opciót – így el tudod olvasni.
Tippek
- Ha biztosra akarsz menni, mentsd el vagy írd fel a wifi jelszót úgy, hogy más ne férjen hozzá, de te legközelebb könnyen megtaláld.
- Más jelszavakhoz hasonlóan időnként a wifi-jelszót is érdemes változtatni.
Amire szükséged lehet
- A hálózatra automatikusan csatlakozó laptop vagy számítógép
- Windows 7 vagy későbbi operációs rendszer
Figyelmeztetések
- A fenti módszerrel csak olyan wifi hálózat jelszavát tudod megnézni, amihez a számítógép/laptop korábban automatikusan csatlakozott, tehát jogosan használhatod.