Lakásunkban rendet teremtetni (optimális tárolással)
A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2017. január 23., 15:15-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell Lakásunkban rendet teremtetni (optimális tárolással)? == Egy lakásban nagyon ritkán van teljes rend, mindig találhatunk pár dolgot elszórva a h…”)
Hogyan kell Lakásunkban rendet teremtetni (optimális tárolással)?
Egy lakásban nagyon ritkán van teljes rend, mindig találhatunk pár dolgot elszórva a helyiségekben. Azonban nagyon nem mindegy, mekkora rendetlenséggel jár a mindennapi életvitelünk... Rend a lelke mindennek, ezért gondoskodjunk róla, hogy legyen lehetőségünk ezt meg is valósítani. Itt van pár tipp, hogyan érhetjük el a kósza tárgyaktól mentes padló és a teljes káosz helyett a teljes rendszerezettség állapotát.
Lépések
MEGJEGYZÉS: Írd le lépésekre bontva a megvalósítást. Az egyes lépéseket a kettőskereszt után tudod megadni, ezek majd sorszámként jelennek meg. Ne hagyj soremelést az egyes sorok között. Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
- Első lépés
Tippek
- Nagyban megkönnyíthetjük a dolgunkat, ha minden tárgynak saját helyet alakítunk ki. Ha csak úgy kallódnak a lakásban a dolgok, soha nem fogjuk úgy érezni, hogy elég helyünk van, és folyamatosan rendetlenségérzetünk lesz. Ezért próbáljuk meg úgy kialakítani a lakás infrastruktúráját, hogy még több helyünk is legyen, mint amennyit szükségesnek ítélünk. Ha esetleg idővel kifogynánk a pakolófelületekből, ne féljünk alkalmazkodni az új igényekhez, szerezzünk be újabb tárolókat!
- Az elsődleges tárolóegységek maguk a bútorok: különféle szekrények és tartók, amelyek több tárolási lehetőséget kínálnak, ezek dizájnja és stílusa pedig nagyban meghatározza a szobák hangulatát. A fő cél a szekrények kiválasztásánál, hogy beleolvadjanak a környezetükbe, és minél kisebbnek tűnjenek. Erre tipikus példa a mosogatószekrény vagy a tükörszekrény, amelyek nem csupán egy funkcióval rendelkeznek, a tároló képességeikről elvonják a figyelmet, ezáltal „elbújnak” a szobánkban.
- Az idő múlásával gyakran azzal szembesülhetünk, hogy már nincs elég hely a lakásban, ilyenkor érdemes elgondolkoznunk kis kosárkák vagy dobozkák beszerzésén. Manapság rengeteg színű, alakú és stílusú tárolódobozt vásárolhatunk, biztosan meg fogjuk találni a nekünk leginkább tetsző darabokat. A bútorok tetejére helyezve csak növelik azok esztétikai értékét.
- Ha sok helyre van szükségünk, de már szinte teljesen telezsúfoltuk a lakásunkat, kezdjünk el felfelé terjeszkedni. A felső szekrényeket a fal bármely részére felszerelhetjük anélkül, hogy drága négyzetcentimétereket veszítenénk el. Jó megoldás lehet még a magas szekrény, kis alapterületével bárhova felállíthatjuk, ahol van lehetősége a magasba törni.
- Nemcsak általános használatra szánt tárolódarabok léteznek, hanem vannak olyanok is, amelyek kifejezetten egyetlen célra készültek, ilyen például a kulcstartó, aminek segítségével megspórolhatjuk a reggeli rohanáskor előforduló családi kulcskeresést. Kifejezetten ötletes darabokkal is találkozhatunk, mint például a székké konvertált szennyestartó és általában a modern dizájnertárolók.
- Még a legjobb helykihasználással bíró lakásoknál is előfordul, hogy meg kell válnunk egy-egy régi tárgyunktól, ilyenkor kapóra jöhetnek a különféle összecsukható rekeszek, amelyek használat előtt kis helyen is elférnek, várva a pillanatot, amikor használatba kerülnek.
Amire szükséged lehet
- Tárolók (bútorok, tároló dobozok, speciális tárolók)
- Idő
- Egy kis segítség
Figyelmeztetések
- Óvatosan a pakolással, előtte melegítsünk be, nehogy derékfájás legyen a vége!