Két ujjal fütyülni
A lap korábbi változatát látod, amilyen 217.112.134.1 (vitalap) 2016. március 19., 17:32-kor történt szerkesztése után volt. (→Hogyan kell két ujjal fütyülni?)
Csicska hülye gyerekek vagytok, NIGGA pöcsfelyek!!!! :3
Lépések
- Tanuld meg a helyes ujjpozíciót, ebből három változat is létezik.
- Használd a középső és mutatóujjaidat a képen látható módon (négyujjas technika). Mindkét kezeden zárd össze a középső és mutatóujjaidat. Tedd össze a két középső ujjadat, mintha csak az „A” betű szárait formáznád.
- Használd a két kisujjadat, ez az előzőhöz képest talán egyszerűbb. Nyújtsd ki a két kisujjad, a többit pedig szorítsd körbe a hüvelykujjad körül a képen látható módon, majd formázz egy „A” betű szárat a kisujjak összeérintésével.
- Egykezes technika. Egy kézzel is lehet hangosan fütyülni, ehhez csak annyit kell tenned, hogy a hüvelyk és mutató ujjaddal egy „OK” jelzést formálsz (lásd a képen). Érdemes a domináns kezeddel csinálni (jobbkezeseknek a jobb, balkezeseknek a bal kezükkel).
- Tanuld meg a helyes szájtartást. Elsőként nedvesítsd meg a nyelveddel az ajkadat. Ez után zárd össze a szád és húzd be az ajkaidat (mintha nem lenne fogad). Tartsd így a szád, ez a lépés kritikus a sikeres ujjal történő fütyüléshez.
- Helyezd az ujjaidat a nyelved vége alá. Bármely, a fentebb felsorolt technika esetén (a képen látható módon) tedd az ujjaidat a nyelved vége alá.
- Told vissza a nyelved! Az ujjaiddal told vissza a szádba a nyelved úgy, hogy annak kb. 1/4 része visszagördüljön. A pozíció akkor megfelelő, ha az első ujjperccel elérted az ajkad szélét (lásd a képen).
- Csukd össze a szád a korábban már begyakorolt pozícióban. Nem lehet rés az ajkaid körül, kivéve azt a lyukat, ami az ujjaid között alakul ki.
- Fújj! Nincs más hátra, ha minden a helyén van, kezd el erőteljesen kifújni a levegőt. Ha úgy érzed, hogy nem csak az ujjaid közötti résen áramlik a levegő, akkor nem zársz a száddal elég szorosan. Figyelj arra is, hogy a nyelved nem ugrott-e fel a szájpadlásod irányába, ez is akadályozhatja a fütty kialakulását.
- Gyakorolj tovább! Ha nem sikerül elsőre, ne ess kétségbe, próbáld a fenti technikákat, közben apró mozdulatokkal alakíts a résen, illetve az ujjtartás szögén, módosítsd finoman a nyelved elhelyezkedését. Előbb utóbb rá fogsz találni a helyes pozícióra, s akkor végre elhangzik a várva várt tökéletes fütty.
Tippek
- Ne csüggedj, ha az első néhány próbálkozás sikertelen. A technika elsajátítása nem megy könnyen.
- Foghiány és műfogsor esetén a technika elsajátítása még nehezebb.
- Érdemes olyan helyen gyakorolni, ahol nem zavar másokat.
Amire szükséged lehet
- Tiszta kezek
- Türelem
- Idő
- Egy nyugodt hely, ahol másokat sem zavarsz
Figyelmeztetések
- Mielőtt a kezedet a szádba veszed, alaposan moss kezet!
- Ha nagyon sokat próbálkozol, akkor megszédülhetsz, néhány perc után érdemes hosszabb szünetet tartani. Ha más szédülsz, mindenképpen tarts legalább 5-10 perc szünetet.