Játékra motiválni egy csoportot
A lap korábbi változatát látod, amilyen Gycsutk (vitalap | szerkesztései) 2015. május 7., 10:00-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell játékra motiválni egy csoportot? == right|250pxNincs olyan ember, aki nem szeret játszani… Csak lehet, hogy ő maga sem…”)
Szerkesztés Hogyan kell játékra motiválni egy csoportot?
Nincs olyan ember, aki nem szeret játszani… Csak lehet, hogy ő maga sem tud még róla, hogy mennyire vágyik egy kis mókára. Itt az idő, hogy megtanuld, hogyan lehet egy csoport tagjait motiválni a játékra. Remélem, mire minden lépést megvalósítasz a csoportnak már motivációra sem lesz szükség a közös, fesztelen játékhoz.
Szerkesztés Lépések
- Ismerd meg minél jobban a célcsoportodat, hogy a hozzájuk legközelebb álló játékokat tudd kiválasztani.
- Ne tedd kötelezővé a játékot, de próbálj meg mindenkit bevonni. Ha megadod a választás lehetőségét, az már nagy motivációs erővel bír. A játékok energia és aktivitás igényét pedig fokozatosan emelheted, így mindenkinek van lehetősége bekapcsolódni.
- A foglalkozás, játék előtt már csepegtess el információkat arról, hogy milyen lesz a játék. Ezzel folyamatosan fenntartod az érdeklődést, akár napokkal a valódi játék előtt.
- Gondold végig, van-e valami, amire a résztvevőkkel közösen tudtok előkészülni. Motiváló lehet a sajátkezűleg készített kellékekkel való játék is.
- A keretmese használatával mindenki számára élvezetesebbé varázsolhatod a játékot.
- Törekedj arra, hogy a résztvevők aktivitását végig fenntartsd.
- Azok esetében, akik nem játszanak, az aktivitást lépésről lépésre emeld, míg eljutsz addig, hogy ők is beállnak játszani.
Szerkesztés Tippek
- Ha a csoport egyik tagja nem akar játszani, esetleg zavarja a többieket is, akkor adhatsz számára külön feladatot (pl.: figyelje a játékosokat, betartják e a szabályokat).
- A keretmese remek hangulatot tud kölcsönözni a játéknak. Kereshetsz olyan motívumokat, mely a csoport tagjaira utal, esetleg egy közösen átélt élmény kapcsán. Akár jelmezbe is öltözhettek, és egy nyitójelenetet el is játszhattok.
- A játékokat használhatod csapatépítésre is, hiszen a csapatmunka nagyon fontos része a játéknak.
Szerkesztés Amire szükséged lehet
- Csoport
- Játék
- Kreativitás, aktivitás
- Megfelelő nagyságú játéktér
Szerkesztés Figyelmeztetések
- A játékokat sohase tedd kötelezővé, mert ezzel pont a résztvevők motivációját rontod el.
- A kihívási szint növelésével még érdekesebbé és izgalmasabbá teheted a játékot, de ügyelj arra, hogy olyan kihívást válassz, amit a játékosok még meg tudnak lépni, habár először nem hiszik el.
- Mindig figyelj arra, hogy a játékra teljesen biztonságos környezetben kerüljön sor.