Sütőzacskót használni
A lap korábbi változatát látod, amilyen Gycsutk (vitalap | szerkesztései) 2015. május 5., 21:36-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell sütőzacskót használni? == right|250px Ha szereted az egyszerűen elkészíthető ételeket, melyek ráadásként igazi kuliná…”)
Hogyan kell sütőzacskót használni?
Ha szereted az egyszerűen elkészíthető ételeket, melyek ráadásként igazi kulináris élményt nyújtanak és még jól is néznek ki, akkor a sütőzacskó egyszerű praktikáját neked találták ki. A sütőzacskóban az ételek szó szerint a saját levükben főnek meg, amihez nem szükséges plusz zsiradék. Így a tudatos táplálkozásban is helye van az ilyen módon elkészült finomságoknak. A zacskóba zárt húsok, köretek és fűszerek átveszik egymás zamatát, majd a végén egy kis rápirítással csoda ropogós és omlós étel lesz a végeredmény. Néhány dologra kell csupán odafigyelned a készítés során.
Lépések
- Először kend be a húsokat kis olíva olajba zúzott fokhagymával, majd ízlés szerint fűszerezz: só, bors, szárnyas fűszerkeverék, mustár, ill. egyéb fűszer, amit szerettek: bazsalikom, oregánó, rozmaring, vegeta, medvehagyma, stb. Bőven megszórhatod a húsokat, hogy minél ízletesebbek legyenek.
- Vedd elő a zacskót és szórj bele egy evőkanálnyi lisztet, majd befogva a száját, alaposan rázd össze, hogy mindenhová kerüljön.
- Helyezd bele egymás mellé a húsokatt, és a többi hozzávalót úgy, hogy ne fedjék egymást, különben nem tudnak egyenletesen megsülni. Ha így nem férnek bele a tepsibe, akkor úgy rétegezz, hogy a zsírosabb, több levet eresztő alapanyag kerüljön legfelülre. Ez akkor is érvényes, ha többféle húst sütsz egyszerre (pl.: karajt és tarját).
- Kösd be a zacskó száját, és igazgasd el úgy, hogy púpos legyen és ne ragadjon hozzá a sütnivaló.
- Szurkálj a zacskóba 10-15 apró lyukat villával vagy fogpiszkálóval. Ezeken keresztül fog távozni a gőz.
- Tedd tepsibe és mehet a sütőbe. A sütőzacskó csomagolására rá van írva, hogy max. mekkora hőfokot bír, de 200 fok általában a maximális érték.
- A hús időközben levet fog ereszteni, ezért néha nézz rá a sütőben és lötyögtesd meg, hogy a szaft mindenhol átjárja a készülő finomságot.
- Amikor a hús már kellően megpuhult, hasítsd ketté a zacskót és piríts rá, amennyiben piros, ropogós sültre vágytok. Ilyenkor vigyázz, nehogy szárazra sikerüljön.
Tippek
- Ha locsolsz egy kis sört a húsra a zacskóba, akkor még ízesebb lesz és ropogósra fog megsülni.
- Kis vajat is dobhatsz a húsokra apró kockákra vágva, úgy még finomabb lesz.
- A vöröshagyma is nagyot dob az ízén, vágd nagyobb cikkekre és pakold a húsra.
- Még kenyeret is süthetsz sütőzacskóban, amiben így biztos nem fog kiszáradni. Az összegyúrt tésztát kelés után tedd a zacskóba, hintsd meg kevés vízzel, majd zárd le a zacskót. Innentől kezdve ugyanúgy működik, mintha húst sütnél.
- Ha a zacskód nincs ellátva zárószalaggal, akkor vagy becsomózva tudod lezárni,, vagy a saját anyagából levágott csíkkal bekötni.
Amire szükséged lehet
- Sütőzacskó
- Hús
- Fűszerek, só, liszt
- Krumpli, hagyma, zöldség, gyümölcs
Figyelmeztetések
- Ne csavard a hőfokot 200 fok fölé, mert a zacskó kidurranhat.
- A gőz hatására a zacskó meg fog duzzadni, éppen ezért vigyázz, hogy legyen elég helye, nehogy hozzáérve a sütő forró oldalához kidurranjon.
- Ha zöldségeket raksz a hús mellé, pl.: sárgarépát, akkor ne vágd túl kicsi darabokra, mert megéghetn. Próbáld úgy betenni a sütnivalókat, hogy kb. ugyanakkora darabok legyenek, vagy ami nehezebben puhul meg, azt lehet kisebb darabokra vágni.
- A zacskó felnyitásakor vigyázz, ne hajolj fölé, mert a gőz hirtelen kicsaphat.