Használtautó hirdetést feladni
A lap korábbi változatát látod, amilyen BoglarkaS (vitalap | szerkesztései) 2014. május 6., 12:48-kor történt szerkesztése után volt. (→Kapcsolódó források, hivatkozások)
Szerkesztés Hogyan kell használtautó-hirdetést feladni?
Szeretnénk gyorsan és jó áron eladni az autónkat magánszemélyként, és mindezt egy ingyenes hirdetés feladásának segítségével? Érdemes pár hirdetési praktikát alkalmaznunk a hirdetés feladásakor, hogy a legeredményesebben tudjuk eladni a személygépjárművünket. Most ebben segítünk néhány egyszerű tippel, hogy mikre érdemes odafigyelni a hirdetési adatok megadásánál.
Szerkesztés Lépések
- Gyűjtsünk össze minden fontos adatot! A legelső lépés, hogy az autónk minden alapvető információját szedjük össze. Amikre mindenképpen szükséged lesz: márka, modell, típus, évjárat, futott km, kivitel (pl. cabrio), üzemanyag, állapot, hengerűrtartalom, ajtók száma.
- Regisztráljunk fel használt autókat hirdető oldalakra! Szerencsére számos, használt autókat tartalmazó ingyenes weblap közül válogathatunk, így akár egyszerre több helyre is felregisztrálhatunk. Általában egy e-mail cím, felhasználónév és jelszó szükséges a regisztrációhoz. Népszerű oldlak: www.hasznaltauto.hu, www.hasznaltauto.com, www.komplexauto.hu, www.eszakauto.hu, www.hasznaltauto.lap.hu.
- Adjunk meg minden valós adatot! Semmiképp se feltételezzük, hogy a vevők nem értenek az autókhoz, és nem tudják megállapítani annak állapotát, hibáit a külső jelekből, nyomokból. Mindig valós adatokat adj meg, mert a vevő bizalmához az őszinteség az egyenes út. Bármilyen külsérelmi nyom, sérülés, műszaki hiba stb. található az autón, azokat feltétlen tüntesd fel.
- A kategória helyes kiválasztása: a hirdetés feladás során mindig figyeljünk oda, hogy az autónkat a megfelelő járműkategóriába és karosszéria kivitel szerint adjuk fel. Ne személykocsiként hirdessük meg a kis haszongépjárművet, kisárusszállítót (pl. Mercedes Vito). Valamint ne az egyterűek közé soroljuk a mikrobuszt, a Wagon R+-t, a Twingo-t és a kis haszonjárművet.
- Az ár meghatározása: feltétlen nézzünk utána, hogy az autónk átlagára a használt autót hirdetők között milyen kategóriába esik. Eszerint és az állapota alapján próbáljunk egy árat meghatározni. A szakemberek azt ajánlják, hogy az azonos járművek kínálati árához képest érdemes az alsó egyharmadban meghatározni az árat, emennyiben relatíve gyorsan szeretnénk eladni a kocsit. Fel is mérethetjük az autónk állapotát, és aszerint kérhetünk árajánlatot. Kalkuláljuk bele, hogy a vevők általában számítanak egy kisebb alkulehetőségre, ezért legyünk valamennyire rugalmasak.
- Írjuk meg a hirdetés szövegét! Minden oldalon kellő terjedelmű leírás mező áll a rendelkezésünkre, hogy az autónkat részletesen ismertessük. Ide írhatjuk az autónk alaptulajdonságait, a karbantartási és üzemeltetési előzményeit, a származását, hogyan és mióta használtuk, hol tároltuk – tehát minden olyan körülményt és tényezőt, ami az autónk állapotát befolyásolhatta.
- A személyes adatokhoz írjuk a telefonszámot, a megtekintési címet és az elérhetőséget.
- Az autóról minél több információt és valós adatot adunk meg, annál figyelemfelkeltőbb lehet a keresők számára.
- Általában a hirdetés feladásánál sok kis jelölőnégyzetben tudjuk kipipálni a jármű felszereltségét (pl.: ABS, központi zár, klíma stb.). Utána ezeket nem kell beleírnunk a leírás mezőbe is, mivel e tulajdonságok már automatikusan megjelennek a felszereltségek felsorolásánál a jármű adatlapján.
- Készítsünk képeket! Az egyik legfontosabb az eladás során, hogy készítsük 6-12 jó minőségű képet. Fontos tudni, hogy nem nagyon nézik meg azt a hirdetést, amihez nincs kép feltöltve – valamint ha kevés kép van az autóról, akkor se biztosított, hogy a vevő bizalmát és pozitív megítélését megszerezhetjük.
- Fotózáskor az alábbi képeket érdemes elkészíteni a kocsinkról: elölről, hátulról, bal oldalról, jobb oldalról, első ülések, hátsó ülések, teljes műszerfal, csak az órák a kormánnyal, csomagtér, motortér, extra felszereltségek, érdekességek közelről (tetőcsomagtartó, vonóhorog, napfénytető, rádiósmagnó, téli gumi stb.), karcok, sérülések.
- Az első, fő képnek olyan fotót válasszunk, ami a legelőnyösebben mutatja be az autónkat. Ezt a képet fogja majd a találati listában mutatni az oldal, így ezzel kell felkeltenünk a nézelődők érdeklődését és bizalmát - érdemes egy ferdén fotózott, elölről és félig oldalról készült képet választanunk fő képnek.
- Használjunk kiemelési lehetőséget! Amennyiben sürgős az eladás vagy meg akarjuk különböztetni a hirdetésünket másokétól, akkor lehetőségünk van valamennyi összegért kiemeltetni a címlapra, ahol feltűnő kerettel látják el, illetve előre rendezik a találati listán.
Szerkesztés Tippek
- Ne elégedjünk meg 1-2 képpel, használjuk ki a maximálisan feltölthető mennyiséget.
- Amennyiben a legrövidebb idő alatt szeretnénk vásárlót találni, érdemes részletesen, alaposan bemutatni a kocsit, és szép, minőségi, igényes fotókkal ellátni.
- Próbáljuk olyan képeket feltölteni, ahol a vevő érezheti, hogy nem titkolunk el semmit.
- Ne manipuláljuk a fotókat! A sérüléseket semmiképpen se tüntessük el, mivel a személyes megtekintés során ez úgyis kiderül.
- Ajánlatos biztonsági okokból a rendszámtáblát kitakarni a képeken.
- Nem érdemes a képeinken feliratot elhelyezni, mert előnytelen lehet a hirdetés szempontjából, valamint kitakarhat lényegi részeket, így csökkentve a hirdetés értékét.
- Alkalmazzunk képaláírást, aminek az előnye, hogy az adott képen látható pozitív tulajdonságra azonnal felhívja a figyelmet, így itt jelezhetjük, hogy mit érdemes megfigyelni az adott képen (Pl.: csomagtartó mérete, karcmentes karosszéria, jó állapotú gumik stb.).
Szerkesztés Amire szükséged lehet
- használt autókat hirdető weboldalak
- digitális fényképezőgép
- internet
Szerkesztés Figyelmeztetések
- Mindig legyünk őszinte hirdetők, mert a vásárló bizalmának megnyerése a legfontosabb a sikeres eladás szempontjából.
- Ne adjunk meg hamis eladási árat, csak hogy előre kerüljön a jármű a találati listán.
- Valószínű, hogy a kezdetekben több telefonálónk és érdeklődőnk is lesz, viszont ne vegyük őket fix vevőknek, óvatosan adjunk ki adatokat telefonon.
- Ne a leírás mezőbe írjuk a telefonszámot, a megtekintési címet és az elérhetőséget.
- Figyeljünk oda a helyesírásra.
- Kerüljük a nagybetű használatát.
- A leírás mezőbe csak akkor említsük meg bármely felszereltséget, amennyiben pontosítani szeretnénk annak a fajtáját vagy működését.
Szerkesztés Kapcsolódó videók