Állást keresni a válság idején
A lap korábbi változatát látod, amilyen Mező (vitalap | szerkesztései) 2014. április 21., 20:05-kor történt szerkesztése után volt. (Hogyan kell állást keresni a válság idején?)
Hogyan kell állást keresni a válság idején?
Egy ideje egész Európát érintő gazdasági és társadalmi, valamint az állásokat nagymértékben csökkentő válság uralkodik a térségünkben. Ilyen helyzetben nem könnyű a sok jelentkező közül győztesként kikerülnünk egy kiválasztási folyamatból. Most segítünk néhány tanáccsal, hogyan érdemes a válság idején sikeresen állást keresni.
Lépések
- Készülj fel arra, hogy több időbe telhet munkát szerezned, mint gondoltad – de ne csüggedj, legyél kitartó és semmiképp sem add fel. Ne vegye kedved, ha nem sikerül valami már az első héten.
- Jelentkezz be az álláskereső portálokra: ne korlátozd a munkakeresésed kizárólag az interneten fellelhető hirdetésekre, nézd át a hirdetési újságokat, hetilapokat is és a szakmádba illő cégek honlapjait, általában van rajtuk karrier rubrika, ahol tudsz jelentkezni.
- Légy kezdeményező: keresd fel azokat a cégeket, vállalatokat, amelyeknél szívesen elhelyezkednél és közel állnak hozzád, s az elképzeléseidhez. Vedd fel velük a kapcsolatot, még akkor is, ha jelenleg nincs náluk meghirdetett állás, vagy munkaerő felvétel. Ez idővel változhat és szükség esetén a te önéletrajzod már előtérben kéznél lehet.
- Vesd be a személyes kapcsolatrendszered: kérdezz körbe barátaidnál, ismerőseidnél, hátha van tudomásuk megüresedett helyről a cégüknél.
- Keress fel állásközvetítő cégeket személyesen.
- Élj a személyes megjelenés erejével: menj be random olyan cégekhez, amit számodra kedvezőek lennének és hagy ott a HR-esnél, vagy akár a cég vezetőjénél az önéletrajzod. Ilyenkor be is tudsz mutatkozni, és ezzel erősen sugallod, hogy te tényleg dolgozni szeretnél.
- Használj ki minden lehetőséget: vegyél részt olyan rendezvényeken, eseményeken, ahol esélyt látsz új kapcsolatok kialakítására.
- Képezd magad tovább: nézz utána milyen szakmai képzéseken, tanfolyamokon vehetnél részt, amelyek segítik az álláskeresésed. Az állásközvetítő cégek gyakran szerveznek ingyenes kurzusokat, tanfolyamokat, amelyeken a profi interjúzásra, CV írásra tréningezik ki az álláskeresőket.
- Fontold meg az átképzés vagy a költözés lehetőségét, lehet vidéken több sikerrel találsz a számodra megfelelő pozíciót.
- Gondol át, hogy képes lennél-e saját lábadra állni: amennyiben ha van egy jó ötleted, némi tőkével rendelkezel, és akár melléd állna pár jó barátod, ismerősöd társvállalkozóként, üljetek össze és ötletelgessetek, majd latolgassátok át egy saját vállalkozás realitását, kockázatát és sikerét. Vedd fontolóra egy cég alapítását vagy szabadúszóként való tevékenykedés lehetőségét.
- Lehet amennyiben picit kevesebb fizetéssel is beéred, előbb választanak ki téged, mint a többieket.
Tippek
- Legyél magabiztos, határozott és lényegre törő.
- Kerüld a fölösleges szépítő, fényező mondatokat, az önreklámozást.
- Mindig valós és reális információkat írj le veled és tapasztalataiddal, tudásoddal kapcsolatosan.
- Legyél naprakész, attól még, hogy már nem tanulod a szakmád, a piac változik, ezért érdemes folyamatosan tájékozódni.
Amire szükséged lehet
- CV
- Motivációs levél
- Rendezvények
- Állásközvetítő cégek és portálok
- Barátok, ismerősök
Figyelmeztetések
- Ne legyél sose tolakodó, durva vagy sértő.
- Figyelj oda az előadásmódodra, írási stílusodra.
Kapcsolódó videók